Zapowiedź

DiscoBoys i Raider nie wytrzymali. Zapowiedzieli coś, na co fani czekali miesiącami

DiscoBoys i Raider nie wytrzymali. Zapowiedzieli coś, na co fani czekali miesiącami
Zgłoś błąd

DiscoBoys i Raider zapowiedzieli wspólną premierę. Nowy utwór duetu Kamila Kossakowskiego i Dawida Tymińskiego pojawi się 30 kwietnia. W sieci już krążą zdjęcia z planu teledysku

Reklama

DiscoBoys to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów młodego pokolenia disco polo, działający od 2016 roku. Liderem i wokalistą formacji jest Kamil Kossakowski, który od początku prowadzi projekt i odpowiada za jego scenowy wizerunek. Na koncie ma takie przeboje jak „Zarąbista blondi", „Wakacje" oraz „Złapię za rękę" - utwory z wielomilionowymi wyświetleniami w sieci (źródło: Disco-Polo.eu, VOX FM). Grupa regularnie pojawia się na największych imprezach disco polo w kraju, a jej nazwisko od lat przyciąga publiczność do klubów i na plenerowe eventy.

Drugi bohater tej historii to Raider - zespół z Białegostoku związany z wytwórnią Mono Studio Records. Formacja powstała w 2022 roku, a jej liderem jest Dawid Tymiński (źródło: Mono Studio Records). Zespół rozkręcił się na dobre po występie w programie „Disco Star" emitowanym na antenie PoloTV jesienią 2024 roku. Utwór „A wieczorem", wykonany podczas castingu, stał się jednym z najgorętszych kawałków disco polo ostatnich miesięcy i trafił do rotacji radiowych oraz telewizyjnych (źródło: Disco-Polo.eu).

Reklama

Wspólny projekt DiscoBoys i Raider wchodzi na wysokie obroty

Dwie ekipy już wcześniej pokazały, że potrafią pracować razem. W kwietniu 2025 roku zaprezentowali nową wersję „Suknie kolorowe", a w maju tego samego roku ukazała się zapowiedź utworu „Ja i skład" (źródło: Disco-Polo.info, Disco-Polo.eu). Fani obu zespołów od miesięcy dopominali się o kolejne wspólne nagranie - i właśnie dostali potwierdzenie, że czekanie dobiega końca.

Kamil Kossakowski i Dawid Tymiński oficjalnie zapowiedzieli kolejną premierę duetu. W sieci pojawiło się zdjęcie z planu zdjęciowego do teledysku, na którym obaj wokaliści pozują razem z ekipą realizującą klip. Na fotografii widać też gitarzystę z czarną gitarą elektryczną oraz operatora kamery ze stabilizatorem - produkcja najwyraźniej jest realizowana z dużym rozmachem w surowej, industrialnej lokalizacji.

Reklama

Premiera duetu DiscoBoys i Raider 30 kwietnia

Wpis zapowiadający nowość nie pozostawia wątpliwości co do daty:

Coś na co czekaliście bardzo długo! Wyczekiwany duet DiscoBoys & Raider 30.04 będzie się działo!

Data premiery została ustalona na 30 kwietnia. Tytuł utworu nie został jeszcze ujawniony, podobnie jak szczegóły dotyczące producenta muzyki i autora tekstu. Nie wiadomo również, na jakim kanale ukaże się teledysk jako pierwszy ani czy numer będzie miał klimat taneczny, czy bardziej balladowy - zespoły trzymają te informacje przy sobie.

Reklama

Jedno jest pewne - połączenie charyzmy Kamila Kossakowskiego i energii Dawida Tymińskiego to zestaw, który już wcześniej działał na scenie disco polo. Obaj wokaliści reprezentują to samo młode pokolenie gatunku i świetnie odnajdują się we wspólnych projektach, co pokazały ich poprzednie współprace.

Oglądaj
Oceń artykuł 1 reakcja
Zobacz ranking artykułów
Data publikacji:
Zaktualizowano:
Autor:
Dziennikarz muzyczny i redaktor naczelny Disco-Polo.info. W branży disco polo od 2012 roku.
Google News Facebook Instagram YouTube TikTok
DiscoBoys
DiscoBoys Strona zespołu, artykuły, teledyski i najważniejsze informacje. Wszystko o DiscoBoys