Bahamas

Bahamas
Przejdź do: Teledyski (1)

Reklama

Bahamas - polski zespół muzyczny, którego muzyka jest jak kolorowa paleta dźwięków, łącząca w sobie energetyczne rytmy disco polo oraz czarujące piosenki dla najmłodszych. Zrodzony w Sosnowcu w 1993 roku przez utalentowanych artystów - Michała Buska i Zbigniewa Opałkę, zespół Bahamas szybko zdobył serca słuchaczy.

Ich debiutancki album, "Titina", wypuszczony w 1995 roku, okazał się prawdziwym przełomem, a piosenka o tym samym tytule stała się radiowym hitem. Następne wydawnictwa, takie jak "Nie wierzcie dziewczyny" (1995) czy "Niebieski patrol" (1996) z popularną balladą "Karolina z moich snów", cementowały ich pozycję na muzycznym rynku. Szczególnie warto podkreślić, że album "Pluszowy miś" (1996) osiągnął sprzedaż 350 000 egzemplarzy i zdobył platynową oraz złotą płytę, czym zapisał się na kartach polskiej muzyki.

Wraz z nadejściem roku 1997, zespół postanowił poszerzyć swoje muzyczne horyzonty i skierował swoją kreatywność w stronę dziecięcego świata. Nie tylko zaśpiewali, ale także stali się aktywnymi uczestnikami wielu charytatywnych akcji i koncertów, które pomagały dzieciom potrzebującym wsparcia. Ich oddanie dla najmłodszych, sprawiło, że od 11 listopada 2001 do 25 sierpnia 2002 roku, byli częstymi gośćmi w programie "Disco Relax", prowadząc blok muzyczny dla maluchów - "Od ucha do malucha".

Jednak ich zamiłowanie do tworzenia dla dzieci dopiero nabierało tempa. W 2011 roku zespół uruchomił swój własny program dla najmłodszych widzów o nazwie "Koncert Życzeń przedszkolaka w Kąciku Pluszaka" na antenie telewizji TVS. To był czas, kiedy zaczęli przenosić muzyczne marzenia najmłodszych w magiczny świat dźwięków.

Bahamas to zespół, który z powodzeniem przenosi nas w dwa różne światy muzyczne - jeden pełen energetycznych rytmów, które poruszają tłumy na parkietach, drugi zaś pełen uroku i magii, w którym dziecięce marzenia stają się rzeczywistością. Jego wszechstronność, oddanie dla słuchaczy i uczucie, z jakim tworzą swoją muzykę, sprawiają, że są jednymi z najbardziej cenionych i kochanych artystów w Polsce.

Reklama

Artykuły o Bahamas (0)

Reklama

Najnowsze Teledyski Bahamas (1)
Ostatnio dodane
Twórz portal razem z nami