2023-08-13T06:30:00+02:00 Shazza - Królowa Disco Polo: Ponad 30 lat na Szczycie! Shazza - Królowa Disco Polo przez 30 lat! Jej droga na szczyt, ikoniczne hity i artystyczna ewolucja. Jubileuszowa refleksja i siła w walce z chorobą. https://disco-polo.info/uploads/news/shazza---krolowa-disco-polo-ponad-30-lat-na-szczyciejpg.jpg

Shazza - Królowa Disco Polo: Ponad 30 lat na Szczycie!

Autor: Adam Begier , 13 Sierpień 2023  06:30
Shazza - Królowa Disco Polo: Ponad 30 lat na Szczycie!
Źródło zdjęć: materiał prasowy

Shazza - Królowa Disco Polo przez 30 lat! Jej droga na szczyt, ikoniczne hity i artystyczna ewolucja. Jubileuszowa refleksja i siła w walce z chorobą.Reklama

  Reklama

  Muzyka Disco Polo od lat stanowi istotną część polskiej sceny muzycznej. Wśród wielu artystów, jedna postać wyróżnia się nie tylko swoim talentem, lecz również wyjątkową trwałością na szczycie popularności. Marlena Magdalena Pańkowska, znana szerzej jako Shazza, nosi zasłużenie koronę królowej tego gatunku. Przez ponad 30 lat jej twórczość zachwyca i inspiruje kolejne pokolenia słuchaczy.

  Droga na Szczyt Shazzy!

  Shazza nie jest tylko artystką – to ikona. Jej historia zaczyna się w Pruszkowie, gdzie urodziła się 29 maja 1967 roku. Już od najmłodszych lat muzyka stanowiła dla niej pasję, która kształtowała jej życiową ścieżkę. W wieku zaledwie 6 lat podjęła naukę gry na fortepianie, a później doskonaliła swoje umiejętności w średniej szkole muzycznej w Warszawie. Jednak to spotkanie z Tomaszem Samborskim, które stało się punktem zwrotnym. Współpraca ta nie tylko wyznaczyła drogę do sukcesu, ale przyniosła również uczucie, które trwało przez 10 lat.

  Narodziny Królowej Disco Polo

  Po udanej trasie w Stanach Zjednoczonych Shazza postanowiła, że przyszedł czas na własne, solowe projekty. Przyszła wtedy epoka Shazzy, a jej debiutancka piosenka "Szept" otworzyła drzwi do serc słuchaczy. Ten utwór znalazł się na pierwszej kasecie artystki, zatytułowanej "Sex Appeal". Jednak to album "Baiao Bongo", wydany w styczniu 1995 roku, przyniósł jej złotą płytę oraz tytuł "królowej Disco Polo". Tytułowa piosenka albumu, "Baiao Bongo", stała się prawdziwym hitem i symbolizowała wejście Shazzy na muzyczną arenę.

  Ikona Muzyki i Ekranu

  Sukces "Baiao Bongo" otworzył przed Shazzą wiele drzwi, w tym i te, które prowadziły na szersze sceny niż tylko muzyczna. W roku 2000 artystka pojawiła się na okładce magazynu Playboy, oszałamiając swoim urokiem i pewnością siebie. Rok później wydała album "Jestem sobą", który wyraźnie pokazał jej artystyczną ewolucję. Piosenka "Może to samba" przyniosła jej drugie miejsce w konkursie "Premier" na festiwalu piosenki w Opolu. Shazza nie ograniczała się jedynie do muzyki – zagrała w filmie Witolda Adamka "Wtorek" oraz w Teatrze Telewizji.

  30 Lat Wielkiego Sukcesu

  Rok 2022 był wyjątkowy dla Shazzy, bowiem artystka świętowała 30-lecie swojej twórczości. Z tej okazji pojawiła się w wielu programach telewizyjnych, dzieląc się swoimi wspomnieniami i przemyśleniami. Otwarcie mówiła także o swojej długotrwałej walce z chorobą nowotworową, co tylko podkreślało jej siłę i determinację.

  Reklama

  SHAZZA - Egipskie Noce 2023

  Kliknij na obrazek aby obejrzeć teledysk
  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  DIADEM - Z TOBĄ

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. "Halo Księżniczko" Menelaosa – Nowa era Disco Polo zdobywa Polskę
  2. "Nie liczy się nic" - nowy hit zespołu Topky podbija serca fanów i YouTube!
  3. "Adrenalina" - Patryk Kuryłek i Shock w Nowym Hicie z Igą Kozińską
  4. 'Kocha się raz' - Bayera podbija scenę disco polo! To hit na wesela na lata?!
  5. "Miła moja" – Wielki hity disco polo w wykonaniu Top One! Polo Tv przypomina wielki hit!
  6. Zobacz, jak Skolim rozkręca weselną imprezę – Występ, który wszyscy będą pamiętać
  7. Znana wokalistka disco polo pokazała powiększone usta! Ostry komentarz fanki „Tak się oszpecić” Nie uwierzycie, co odpowiedziała gwiazda!
  8. Joanna Narożna znów na ustach wszystkich! Zobacz Jej oszałamiająca stylizację, która zwala z nóg

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie