2023-12-04T20:34:00+01:00 Nie żyje Gabriel Seweryn! To on ubierał m.in. Zenon i Danutę Martyniuk! Pamięć o Gabrielu Sewerynie, "Versace z Głogowa", projektancie ubrań dla gwiazd disco polo, w tym Zenka Martyniuka https://disco-polo.info/uploads/news/nie-zyje-gabriel-seweryn-to-on-ubieral-min-zenon-i-danute-martyniukjpg.jpg

Nie żyje Gabriel Seweryn! To on ubierał m.in. Zenon i Danutę Martyniuk!

Autor: Adam Begier , 04 Grudzień 2023  20:34
Nie żyje Gabriel Seweryn! To on ubierał m.in. Zenon i Danutę Martyniuk!
Źródło zdjęć: instagram.com/gabriel_seweryn/

Pamięć o Gabrielu Sewerynie, "Versace z Głogowa", projektancie ubrań dla gwiazd disco polo, w tym Zenka MartyniukaReklama

  Reklama

  Wspomnienie Gabriela Seweryna: Ikoną Mody i Inspiracją dla Gwiazd

  Nie żyje Gabriel Seweryn, znany szeroko jako "Versace z Głogowa", niekwestionowana postać w świecie polskiej mody. Zmarł on 28 listopada w głogowskim szpitalu, pozostawiając za sobą bogatą spuściznę twórczą i grono wdzięcznych klientów. Jego śmierć w wieku zaledwie 56 lat stanowi dużą stratę dla świata mody, szczególnie tego związanego z branżą disco polo.

  Gabriel Seweryn, chociaż znany głównie z projektowania luksusowych futer, był również uwielbiany przez gwiazdy muzyki disco polo. Jego projekty ubierały największe osobistości tej sceny muzycznej, w tym Zenka Martyniuka oraz jego rodzinę.

  Gabriel Seweryn i Zenek Martyniuk

  Związek Gabriela Seweryna z Zenkiem Martyniukiem, legendą disco polo, był jednym z najbardziej znaczących aspektów jego kariery. To właśnie Seweryn był odpowiedzialny za niektóre z najbardziej ikonicznych kreacji Martyniuka, w tym słynną złotą kurtkę, która stała się symbolem jego scenicznego wizerunku. Te odważne, charakterystyczne projekty nie tylko podkreślały osobowość Zenka, ale również wprowadzały nową jakość w modzie sceny muzycznej.

  Gabriel Seweryn nie ograniczał się jedynie do projektowania dla Zenka. Jego żona, Danuta Martyniuk, również była obiektem jego kreatywności. Seweryn zaprojektował dla niej oryginalne, długie czarne futro z gęsto nabitymi złotymi ćwiekami, które stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów jej garderoby. Ta dedykacja pokazuje głębokie zrozumienie potrzeb i preferencji klientów przez Seweryna.

  Odejście Gabriela Seweryna jest stratą nie tylko dla bliskich i przyjaciół, ale także dla całego świata mody i kultury disco polo. Jego praca, charakteryzująca się odwagą, innowacyjnością i niepowtarzalnym stylem, zostawiła trwały ślad w polskiej modzie. Jego wpływ na stylizacje sceniczne gwiazd disco polo będzie nadal inspiracją dla przyszłych projektantów i artystów.

  Wspomnienie Gabriela Seweryna jako projektanta, który potrafił połączyć świat mody z muzyką disco polo, będzie nadal żyć w pamięci wielu. Jego śmierć przypomina o kruchości życia, ale też o sile, jaką sztuka - w tym przypadku moda - może mieć w kształtowaniu kultury i indywidualnych wizerunków.

  W tym smutnym czasie nasze myśli kierujemy do rodziny, przyjaciół i wszystkich tych, którzy byli dotknięci talentem i pasją Gabriela Seweryna. Jego dziedzictwo pozostanie z nami, a jego projekty będą nadal świadczyć o niezwykłym wkładzie w polską modę i kulturę.

  Zobacz również: "Gdzie Jest Vixa" w nowej odsłonie - Roxaok w klubowej premierze!

  Znajdź więcej informacji:

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Wielki Hit Grupy Boys "Zabawa we Wsi" Powraca w Nowej Odsłonie!
  2. HOT! Angelika Żmijewska z zespołu Topky rozpala wyobraźnię: Zobacz jej mega ponętny urodzinowy strój!
  3. Tomek Olejnik wkracza do oktagonu FAME 20 w rytmach „Ferrari Italia" | VIDEO
  4. Gwiazda disco polo - Jesika z głębokim dekoltem! Zobacz jak rozpala nas na początku lutego!
  5. Premiera: "Góraleczko Góraleczko" - Taneczny hit Magik Band
  6. Mig w Paryżu: Polski zespół Disco Polo podbija serce Francji!
  7. Klaudia Zielińska w studio z Detmim! Mamy przedpremierę! Posłuchaj jako pierwszy!
  8. Gorące zdjęcia gwiazdy disco polo! Marlena Sztando z zespołu Szpilki podgrzewa atmosferę

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie