Reklama
Polecamy


Reklama

Księżniczka cygańskiej piosenki Patrycja Runo w Mrągowie będzie śpiewać o niespełnionej miłości i życiu w taborze.

2019-07-17T13:00:00+02:00 Księżniczka cygańskiej piosenki Patrycja Runo w Mrągowie będzie śpiewać o niespełnionej miłości i życiu w taborze. https://disco-polo.info/Upload/articles/2019/07/ksiezniczka-cyganskiej-piosenki-patrycja-runo-w-mragowie-bedzie-spiewac-o-niespelnionej-milosci-i-zyciu-w-taborze-1563121213.jpg

Reklama


Źródła zdjęć: Polsat.pl
Reklama

Ogólna

Wyjątkowy dzień dla przepięknej wokalistki

Reklama

Cygan na gitarze gra. Otwarł serce swe na oścież. Pod niebem chciałbym spać, z taborem chciałbym iść, lecz gościom muszę grać co noc, jak dziś – te słowa piosenki „Na dancingu tańczą goście” już 17 sierpnia Patrycja Runo zaśpiewa ze sceny Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie.

Zobacz również: Wokalista disco polo ZACHWYCIŁ scenerią Szkocji! To właśnie tam, poznał swoich przyjaciół!

To wydarzenie na żywo będą mogły zobaczyć nie tylko osoby zgromadzone w amfiteatrze, ale również widzowie Polsatu. Jednak chociaż w głosie wokalistki wybrzmiewa tęsknota za cygańskim życiem i wędrówką z taborami, to razem z mężem rozsmakowała się w urokach osadniczego życia wśród pięknych plenerów. – Niedawno przeprowadziłam się z Tomkiem do nowego domu w miejscowości Chrzczanka- Folwark w gminie Długosiodło na Mazowszu. 

Czujemy, że znaleźliśmy swoje miejsce – mówi nam artystka, podkreślając, że znakomicie odnaleźli się tam również jej synowie – Alen i Samuel. – Chłopcy cieszą się, że mają swoje pokoje i dobrze zaaklimatyzowali się wśród nowych kolegów – dodaje. Ten wspólny dom to piękne uwieńczenie miłości pary, która poznała się siedem lat temu na cygańskich andrzejkach we Włocławku.

Patrycja rozkochała w sobie Tomka już przy pierwszym spotkaniu. On także nie był jej obojętny, choć wiedziała, że odwzajemniając uczucie, złamie tradycję, która zakazuje Cygance poślubić „gadzia” , czyli obcego.

Kara za ich miłość Ponieważ społeczeństwo romskie dużą wagę przykłada do panujących w nim zasad, artystka liczyła się z tym, że będą musieli żyć z konsekwencjami swojego wyboru. Przez kolejnych kilka lat próbowali swą postawą przekonać króla Romów, Henryka Kozłowskiego, że nie przyniosą ujmy społeczności romskiej.

Ostatecznie król oficjalnie zdjął z Patrycji „mageripen” – karę cygańską,w efekcie której nie miała prawa do goszczenia Romów w swoim domu i zasiadania z nimi przy jednym stole.

Zobacz również: Wokalista disco polo ZACHWYCIŁ scenerią Szkocji! To właśnie tam, poznał swoich przyjaciół!

Jednak odnosząca sukcesy piosenkarka obecnie nie tylko jest już uważana za pełnoprawną członkinię swojej społeczności, ale nawet za godną następczynię wielkiej Randii.

Źródło - Nasze Melodie - Na żywo

Reklama

Zobacz również

  1. Radek Liszewski (Weekend) porzuci muzykę dla kariery aktorskiej? Film pojawi się po Nowym Roku!
  2. Marcin Miller (Boys) wzbogacił się o milion! Na ten sukces pracował latami!
  3. Operacja popularnej wokalistki disco polo! Dolegliwości utrudniały jej oddychanie!


Zobacz również

Reklama

Reklama
Zobacz nasz kanał na YT

Facebook

Reklama
Akceptuję

Ważne: Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.