Reklama
Polecamy


Reklama

Księżniczka cygańskiej piosenki Patrycja Runo w Mrągowie będzie śpiewać o niespełnionej miłości i życiu w taborze.

2019-07-17T13:00:00+02:00 Księżniczka cygańskiej piosenki Patrycja Runo w Mrągowie będzie śpiewać o niespełnionej miłości i życiu w taborze. https://disco-polo.info/Upload/articles/2019/07/ksiezniczka-cyganskiej-piosenki-patrycja-runo-w-mragowie-bedzie-spiewac-o-niespelnionej-milosci-i-zyciu-w-taborze-1563121213.jpg

Reklama


Źródła zdjęć: Polsat.pl


Reklama


Ogólna

Wyjątkowy dzień dla przepięknej wokalistki

Reklama

Cygan na gitarze gra. Otwarł serce swe na oścież. Pod niebem chciałbym spać, z taborem chciałbym iść, lecz gościom muszę grać co noc, jak dziś – te słowa piosenki „Na dancingu tańczą goście” już 17 sierpnia Patrycja Runo zaśpiewa ze sceny Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie.

Zobacz również: Taneczny wersja utworu disco polo robi furorę w sieci! Znany producent poszedł na całość!

To wydarzenie na żywo będą mogły zobaczyć nie tylko osoby zgromadzone w amfiteatrze, ale również widzowie Polsatu. Jednak chociaż w głosie wokalistki wybrzmiewa tęsknota za cygańskim życiem i wędrówką z taborami, to razem z mężem rozsmakowała się w urokach osadniczego życia wśród pięknych plenerów. – Niedawno przeprowadziłam się z Tomkiem do nowego domu w miejscowości Chrzczanka- Folwark w gminie Długosiodło na Mazowszu. 

Czujemy, że znaleźliśmy swoje miejsce – mówi nam artystka, podkreślając, że znakomicie odnaleźli się tam również jej synowie – Alen i Samuel. – Chłopcy cieszą się, że mają swoje pokoje i dobrze zaaklimatyzowali się wśród nowych kolegów – dodaje. Ten wspólny dom to piękne uwieńczenie miłości pary, która poznała się siedem lat temu na cygańskich andrzejkach we Włocławku.

Patrycja rozkochała w sobie Tomka już przy pierwszym spotkaniu. On także nie był jej obojętny, choć wiedziała, że odwzajemniając uczucie, złamie tradycję, która zakazuje Cygance poślubić „gadzia” , czyli obcego.

Kara za ich miłość Ponieważ społeczeństwo romskie dużą wagę przykłada do panujących w nim zasad, artystka liczyła się z tym, że będą musieli żyć z konsekwencjami swojego wyboru. Przez kolejnych kilka lat próbowali swą postawą przekonać króla Romów, Henryka Kozłowskiego, że nie przyniosą ujmy społeczności romskiej.

Ostatecznie król oficjalnie zdjął z Patrycji „mageripen” – karę cygańską,w efekcie której nie miała prawa do goszczenia Romów w swoim domu i zasiadania z nimi przy jednym stole.

Zobacz również: Taneczny wersja utworu disco polo robi furorę w sieci! Znany producent poszedł na całość!

Jednak odnosząca sukcesy piosenkarka obecnie nie tylko jest już uważana za pełnoprawną członkinię swojej społeczności, ale nawet za godną następczynię wielkiej Randii.

Źródło - Nasze Melodie - Na żywo

Radio VOX rozdaje prawie 100 tys. zł. Kliknij tutaj i sprawdź czy Twój numer jest szczęśliwy!  


Reklama


Zobacz również

  1. Wokalista disco polo odkrył swoje drugie oblicze! Z takiej strony go nie znaliście!
  2. Koniec disco polo?! Upadek legendy zszokowała wielu fanów!
  3. Magda Narożna w pełnej krasie! Tak zespół Piękni i Młodzi podbija rynek!


Zobacz również

Reklama

Akceptuję

Ważne: Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.