2023-04-19T10:28:00+02:00 Ksiądz z TikToka - poleca prezenty na komunię! W sieci wielka burza! Czy ksiądz z TikToka zna najlepszy prezent na komunię? Jego odpowiedź wywołała burzę wśród internautów! Sprawdź, co sądzi na temat wartości duchowych i drogich prezent https://disco-polo.info/uploads/news/ksiadz-z-tiktoka---polecany-prezent-na-komunie-w-sieci-wielka-burzapng.png

Ksiądz z TikToka - poleca prezenty na komunię! W sieci wielka burza!

Autor: Adam Begier , 19 Kwiecień 2023  10:28
Ksiądz z TikToka - poleca prezenty na komunię! W sieci wielka burza!
Źródło zdjęć: materiał prasowy

Czy ksiądz z TikToka zna najlepszy prezent na komunię? Jego odpowiedź wywołała burzę wśród internautów! Sprawdź, co sądzi na temat wartości duchowych i drogich prezentów na ten wyjątkowy dzień.Reklama

  Reklama

  Komunia święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka i jego rodziny. To czas, w którym dzieci przyjmują po raz pierwszy Ciało i Krew Chrystusa, co jest dla nich bardzo ważnym duchowym przeżyciem. Jednak oprócz aspektu religijnego, komunia często kojarzy się z prezentami, które dzieci otrzymują od swoich bliskich, zwłaszcza od rodziców chrzestnych. Wiele osób zastanawia się, co jest najlepszym prezentem na komunię.

  W końcu, nie chodzi tylko o to, żeby podarować dziecku jakąś rzecz, ale również o to, aby w ten sposób wyrazić swoją miłość i szacunek do niego. Dlatego nie dziwi pytanie jednej z obserwatorek TikToka do księdza Sebastiana Picura o to, jaki prezent będzie najlepszy na komunię. Ksiądz Picur, który zyskał sobie już spore grono fanów na TikToku, odpowiedział na to pytanie w swoim stylu. Zwrócił uwagę na to, że komunia to przede wszystkim duchowe przeżycie, a nie wyścig po drogie prezenty. Z tego powodu najlepszym prezentem na komunię będzie modlitwa czy Komunia ofiarowana za dziecko i jego rodzinę.

  Reakcje na odpowiedź księdza na TikToku

  Odpowiedź księdza Picura wywołała burzę wśród obserwujących, którzy podzielili się swoimi opiniami na ten temat w komentarzach. Niektórzy poparli jego stanowisko, uważając, że komunia to przede wszystkim duchowe przeżycie i warto skupić się na wartościach duchowych, a nie na drogich prezentach. Jednak zdecydowana większość internautów nie zgadza się z tym podejściem.

  Reklama

  Zwracają uwagę na to, że w Polsce od lat panuje zwyczaj, że dzieci otrzymują na komunię drogie prezenty, podobnie jak w przypadku wesela. Dlatego uważają, że nie można teraz oczekiwać, że rodzice chrzestni podarują swoim chrześniakom tylko modlitwę. Niektórzy z internautów podkreślają, że choć rozumieją wartości duchowe, to nie można zapominać o praktycznych aspektach życia.

  Dzieci często potrzebują sprzętu elektronicznego, aby móc dobrze funkcjonować w szkole, a laptopy czy smartfony są w dzisiejszych czasach niezbędne. Innym argumentem przeciwko pomysłowi księdza jest fakt, że dzieci otrzymują już takie prezenty na inne okazje, jak urodziny czy Mikołajki, a na komunię oczekują czego wyjątkowego i niezapomnianego. Inni z kolei podkreślają, że ofiarowanie modlitwy w intencji dziecka nie jest żadnym prezentem, a jedynie obowiązkiem każdego chrześcijanina. Według nich, prezent na komunię powinien być czymś, co dziecko będzie mogło później przypominać sobie z sentymentem, a nie tylko kolejnym przedmiotem, którym szybko się znudzi.

  Decyzja o tym, jaki prezent na komunię wybrać, zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i przekonań każdej osoby. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, a wybór zależy od wielu czynników, takich jak sytuacja finansowa rodziny czy preferencje dziecka. Jednak warto pamiętać, że komunia to przede wszystkim wyjątkowe duchowe przeżycie, a nie wyścig po drogie prezenty. Dlatego warto skupić się na wartościach duchowych, ofiarować dziecku modlitwę czy Komunię i wyrazić w ten sposób swoje uczucia i szacunek dla niego. Nie ma jednak nic złego w tym, żeby podarować dziecku również jakiś praktyczny prezent, który będzie mu się przydał w codziennym życiu. Ważne jest jednak, aby nie zapominać, że komunia to przede wszystkim wydarzenie duchowe, a nie tylko okazja do otrzymania drogich prezentów.

  @ks.sebastianpicur Odpowiedz użytk. @emilia_prugar #ksiadz #wiara #kościół #prezent #komunia #sakrament #upominek #rodzina ♬ Unstoppable (I put my armor on, show you how strong I am) - Sia
  @ks.sebastianpicur #ksiadz #wiara#kościół #Komunia #prezent #Jezus #miłość #kasa ♬ Oto jest dzień - Opoka
  Znajdź więcej informacji:

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Zenon Martyniuk i Jego nieśmiertelny Hit - "Sonet dla Miłości": idealny wybór na walentynki
  2. Tak gorąca" - Nowa, energetyczna premiera! Skorusa z nowością!
  3. Skaner w klubie Explosion 24 lutego – Tego wieczoru Warszawa nie zaśnie!
  4. Wow! Zobacz, jak gwiazda disco polo oczarowała fanów swoim głębokim dekoltem!
  5. Zobacz, Jak Angelika z zespołu Topky podbija TikTok tańcem do hitu Łobuzów | VIDEO
  6. Nowa klubowa wersja hitu 'Madmuazel' od Łobuzów od Disco Frisco, już podbija parkiety! Posłuchaj tej gorącej premiery
  7. Ta dziewczyna" Swinger - Nowy fenomen na rynku Disco Polo! Piosenka podbiła Polskę?!
  8. Agbe - królowa latino z nową produkcją! W teledysku legenda boksu Mariusz Wach

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie