Magda Narożna wraz z zespołem Piękni i Młodzi zaprezentowali wykonanie najnowszego singla „Nie daj się prosić" w pełni na żywo. Nagranie pojawiło się w sieci tuż po premierze klubowego numeru i błyskawicznie obiegło media społecznościowe. To rzadki widok w branży muzyki tanecznej, gdzie playback wciąż dominuje na większości scen. Wokalistka stanęła przed mikrofonem bez żadnego wsparcia podkładu wokalnego, a efekt mówi sam za siebie.
Piękni i Młodzi - „Nie daj się prosić" na żywo
Premiera teledysku „Nie daj się prosić" odbyła się 30 kwietnia 2026 roku i była celowana w majówkowy weekend. Klubowy charakter utworu i nowoczesna produkcja sprawiły, że numer od pierwszych godzin trafił na czołówki list disco polo. Wykonanie na żywo to dowód, że Magda Narożna nie potrzebuje zabezpieczenia w postaci nagranego wokalu, by udźwignąć trudniejsze partie melodyczne. Wokalistka prowadzi linię melodyczną stabilnie, a zespół towarzyszy jej w pełnym, zgranym brzmieniu.
Za muzykę i słowa singla odpowiadają Magdalena Narożna, Daniel Wilczewski i Michał Krupa. Aranżację, miks i mastering przygotował Kamil Kwiatkowski. Produkcją teledysku zajęła się ekipa Short Film, a w klipie wystąpili Julia Rabiej i Antoni Anyż.
Playback w disco polo - Magda Narożna ucina dyskusję
Temat playbacku w polskiej muzyce tanecznej wraca regularnie. Gwiazdom disco polo nieraz zarzucano, że unikają śpiewania na żywo, a występy są w pełni zabezpieczone podkładem. Nagranie z Pięknych i Młodych to prosta odpowiedź na takie zarzuty bez słowa komentarza ze strony zespołu. Magda Narożna od lat prowadzi swój zespół jako liderka i autorka większości tekstów, a nagrania koncertowe regularnie pokazują, że scena to jej naturalne środowisko.
Tak ma brzmieć disco polo na żywo, bez sztuczek i bez podkładu. Magda ma głos i tyle.
Piękni i Młodzi - kim są
Piękni i Młodzi powstali w 2012 roku, a ich założycielami są Magdalena Narożna, Dawid Narożny i Daniel Wilczewski. Zespół zaczynał od koncertów weselnych, ale przełom przyniósł im rok 2013 i przeboje, które rozkręciły ich karierę. Wśród największych hitów grupy znajdują się „Niewiara", „Kocham się w Tobie" i „Ona jest taka cudowna". Każdy z tych singli zdobył certyfikat złotej, platynowej lub diamentowej płyty. Magdalena Narożna jest też jurorką programu „Disco Star" emitowanego na antenie Polo TV.
Pełne nagranie z wykonania „Nie daj się prosić" na żywo oraz oficjalny teledysk znajdziecie na disco-polo.info.

