Letnia premiera Kasi Malżyckiej to wyjątkowy projekt z akordeonowym brzmieniem i inspiracją prosto z życia
Premiera nowego utworu Kasi Malżyckiej zaplanowana jest na 7 sierpnia, a wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejny krok milowy w karierze artystki z Bierunia. Choć tytuł piosenki sugeruje coś skromnego, jej historia powstania i warstwa muzyczna dowodzą czegoś zupełnie odwrotnego. Malżycka, która od lat sama pisze teksty, komponuje muzykę i reżyseruje teledyski, tym razem postawiła na wyjątkową współpracę i osobiste inspiracje.
Za warstwą liryczną kryje się nie tylko emocjonalna opowieść o relacjach i codziennym życiu, ale też wyraźne wpływy przyjaźni oraz rodzinnych więzi. Tego lata disco polo zyskuje piosenkę, która łączy tradycję z nowoczesnością – zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej.
Nowy utwór „Nie diamenty” to wspólny projekt Kasi Malżyckiej i Roberta Prusińskiego, utalentowanego akordeonisty, którego fani muzyki tanecznej mogli poznać dzięki jego charakterystycznemu stylowi. To właśnie on nadaje utworowi niepowtarzalny klimat – pełen żywej energii i regionalnych wpływów.
Jak podkreśla artystka, inspiracją do powstania utworu była jej 4-letnia córka Amelka oraz przyjaciółka Iwona Klimza. To właśnie te bliskie relacje stały się fundamentem tekstu, który opowiada o wartościach ważniejszych niż materialne dobra.
Aranżacją i masteringiem zajął się Robert Łoboda, muzyk znany z kreatywnego podejścia do brzmienia disco polo. To właśnie dzięki niemu piosenka zyskała nowoczesne brzmienie, które harmonijnie łączy się z folkowym charakterem akordeonu i klasyczną, radiową melodią.
Kasia Malżycka nie zwalnia tempa po sukcesach z poprzednimi utworami, takimi jak „Twój Czas”. Współpraca z zespołem To Jest To i Mateuszem Galińskim, do której doszło dzięki spotkaniu rodzinno-weselnemu, przekształciła się w kolejny obiecujący duet. Obecnie trwają prace nad materiałem, który – jak zdradza artystka – będzie rozwijał kierunek zapoczątkowany przez „Nie diamenty”.
Nowość nagrywana była w wyjątkowej przestrzeni – Leśne SPA pod Warszawą, a teledysk powstał w urokliwym miejscu o nazwie Salamandra Rent, znanym z górskich krajobrazów, naturalnej scenografii i – jak zapowiada Malżycka – pojawiającego się w tle stada owiec. Wszystko to ma stworzyć bajkową, a zarazem autentyczną atmosferę, wpisującą się w styl piosenki.
Kasia Malżycka to jedna z najbardziej obiecujących wokalistek na polskiej scenie disco polo. Jej droga artystyczna rozpoczęła się od zwycięstwa w programie „Zostań Gwiazdą” w TVS w 2024 roku, gdzie już wtedy pokazała, że potrafi samodzielnie tworzyć muzykę, pisać teksty i reżyserować własne klipy.
Szeroką rozpoznawalność przyniósł jej udział w programie „Disco Star” na antenie Polo TV – udział zakończony sukcesem i dotarciem do finału. Od tamtej pory artystka nieustannie rozwija swój styl, łącząc kobiecą wrażliwość z siłą sceniczną.
W nowym singlu „Nie diamenty” po raz kolejny pokazuje, że disco polo może być przestrzenią dla osobistych historii, nietypowych aranżacji i wartościowego przekazu. To propozycja zarówno dla fanów tanecznych rytmów, jak i tych, którzy szukają w muzyce głębszego sensu.