2023-03-24T09:17:00+01:00 Górale mają swojego króla disco polo - Kordian - Wacław Cieślik. "Układa piosenki o tym, skąd się Czy Wacław "Kordian" Cieślik jest królem disco polo, który zawładnął sercami fanów? Poznaj historię góralskiego muzyka i zobacz jego niesamowite ranczo, gdzie z https://disco-polo.info/uploads/news/gorale-maja-swojego-krola-disco-polo---kordian---waclaw-cieslik-uklada-piosenki-o-tym-skad-sie-wywodzi-i-to-sie-ludziom-podobajpg.jpg Disco-Polo.info

Górale mają swojego króla disco polo - Kordian - Wacław Cieślik. "Układa piosenki o tym, skąd się wywodzi i to się ludziom podoba"


Czy Wacław "Kordian" Cieślik jest królem disco polo, który zawładnął sercami fanów? Poznaj historię góralskiego muzyka i zobacz jego niesamowite ranczo, gdzie zaprasza swoją publiczność!

Autor: Adam Begier, 24 Marzec 2023  09:17
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Górale mają swojego króla disco polo - Kordian - Wacław Cieślik.
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Na żywo: Matsonik i Skolim w duecie na TikToku: Niezapomniane wykonanie hitu "Temperatura"
 2. Klaudia Zielińska z nowym hitem lata! 'Jambo Znowu czuję lato' podbija YouTube
 3. Bartosz Jagielski z nowym hitem "Ty jesteś Hot" podbije branże muzyczną w Polsce?! Posłuchaj przedpremiery!
Reklama

  Wacław Cieślik, znany bardziej pod pseudonimem artystycznym "Kordian". Jego rodzice prowadzili gospodarstwo rolne, jednak już od najmłodszych lat syn pałał miłością do muzyki. Jak twierdzi jego mama, Zofia Cieślik, już jako dziecko bardzo lubił śpiewać. Kiedy miał 10 lat, jego ojciec zapisał go do szkoły na saksofon, co z pewnością wpłynęło na rozwój jego zainteresowań muzycznych.

  Zobacz również: "Ja i Ty" – Najnowszy hit zespołu Roy podbija rynek disco polo! To ich najlepsza produkcja? Fani ostro komentują

  W wieku 18 lat Wacław "Kordian" Cieślik rozpoczął karierę muzyczną. Od początku zainteresowany był gatunkiem disco polo, jednak ze względu na swoje góralskie pochodzenie postanowił połączyć ten styl z elementami muzyki ludowej. Już w swoich pierwszych utworach zauważono, że "Kordian" ma niepowtarzalny styl i charakterystyczny głos, który przyciągał uwagę słuchaczy.

  Kordian: Król góralskiego disco polo - "Dziewczyna z gór"

  Jednak prawdziwy przełom w karierze Wacława "Kordiana" Cieślika nastąpił w 2013 roku, gdy wydał swój największy hit - "Dziewczyna z gór". Piosenka z miejsca podbiła serca fanów, a teledysk do niej zdobył ponad 81 milionów odsłon na YouTube. To właśnie dzięki tej piosence "Kordian" zyskał miano króla góralskiego disco polo i stał się jednym z najpopularniejszych artystów w tym gatunku.

  W swoich piosenkach "Kordian" opowiada o swoim góralskim pochodzeniu, kultywuje tradycje i folklor regionu, w którym się wychował. Jego utwory, mimo że nawiązują do muzyki ludowej, mają w sobie również elementy nowoczesnego disco polo, co sprawia, że są bardzo chwytliwe i popularne.

  Polecamy
  EBook Disco Polo

  Ranczo "Kordiana" - zaproszenie dla fanów

  Wacław "Kordian" Cieślik ma nie tylko wierne rzesze fanów, ale również rodzinne wsparcie w swojej karierze. Jego trzy siostry, Beata Kozera-Cieślik, Anna Jurczak i Bożena Dulak, chętnie angażują się w przygotowania brata do występów i dbają o jego wizerunek sceniczny.

  Wacław "Kordian" Cieślik mieszka w stuletniej posiadłości w Żeleźnikowej Wielkiej, gdzie zaprasza swoich fanów. Na terenie rancza można zobaczyć m.in. kukiełki symbolizujące damsko-męski zespół muzyczny w ludowych strojach oraz zrobić sobie zdjęcia w charakterystycznym otoczeniu.

  Wizyta na ranczu "Kordiana" to nie tylko okazja do spotkania z artystą, ale również możliwość poznania góralskiej kultury i tradycji. Wacław "Kordian" Cieślik chętnie dzieli się swoją wiedzą na temat muzyki ludowej i folkloru regionu.

  Przez wiele lat "Kordian" był uważany za kontrowersyjnego artystę, jednak z czasem zyskał uznanie również wśród bardziej wymagającej publiczności. Jego piosenki, mimo że napisane w dość prostym języku, mają w sobie dużo emocji i przekazu. Wiele osób docenia jego zaangażowanie w promocję kultury i tradycji swojego regionu.

  Wacław "Kordian" Cieślik to jedna z największych gwiazd góralskiego disco polo, którego utwory cieszą się ogromną popularnością wśród fanów. Jego ranczo to nie tylko atrakcja turystyczna, ale również okazja do poznania góralskiej kultury i tradycji. "Kordian" to artysta, który z powodzeniem łączy w swoich piosenkach elementy muzyki ludowej z nowoczesnym disco polo i w ten sposób tworzy niepowtarzalny styl.

  Reklama

  KORDIAN - Dziewczyna z gór

  Kliknij na obrazek aby obejrzeć teledysk
  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  LAURA - Nasz czas

  ROY - Ja i Ty - NOWOŚĆ 2024

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Andre powraca z hitem! Teledysk "Nasza Kaszubeczka" podbija YouTube - sprawdź, dlaczego wszyscy o nim mówią!
  2. Impreza roku?! Cud, miód i malina – Zespół MIG gwiazdą na Roztańczony PGE Narodowy!
  3. Największe wydarzenie lata! Wakacyjny Koncert Gwiazd w Opolu 2024! Kto wystąpi?
  4. C.Y.G.A.N. powraca z hitem lata! "Światła jak diamenty" podbija parkiety i serca fanów!
  5. Nowy Teledysk Classic: "Zostań na Zawsze" - Muzyczna i Wizualna Petarda
  6. Euro 2024: Nowy Hit Disco Polo od Jagody zagrzeje Polskich piłkarzy do walki!
  7. Oskaro szokuje fanów! Nowe zdjęcia z Tunezji i hit "Baila" podbijają Internet!
  8. Premiera: Blondi zaskakuje nowym coverem - "Środa Czwartek"! Lepiej niż oryginalna wersja?

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie