Zespół Mig podał harmonogram koncertów na lipiec 2026 i szykuje się na jeden z najbardziej napiętych miesięcy tegorocznego sezonu. Rodzeństwo Gwiazdowskich zagra czternaście koncertów w całej Polsce, od Wielkopolski przez Mazowsze i Dolny Śląsk aż po wybrzeże. Trasa rusza 3 lipca w Krzemieniewie, a zamyka ją występ 26 lipca w Godziszowie. W planie są festyny i większe imprezy plenerowe, a między poszczególnymi koncertami zespół często dzieli zaledwie jeden dzień.
Zespół Mig w lipcu 2026 - pełna lista koncertów
Oto wszystkie zaplanowane występy grupy Mig w lipcu:
- 3 lipca 2026 - Krzemieniewo (wielkopolskie)
- 4 lipca 2026 - Wróblew (łódzkie)
- 4 lipca 2026 - Długobórz (podlaskie)
- 5 lipca 2026 - Leoncin (mazowieckie)
- 5 lipca 2026 - Odrzywół (mazowieckie)
- 10 lipca 2026 - Bystrzyca Oławska (dolnośląskie)
- 11 lipca 2026 - Nur (mazowieckie)
- 12 lipca 2026 - Mława (mazowieckie)
- 18 lipca 2026 - Rzezawa (małopolskie)
- 18 lipca 2026 - Sieniawa (podkarpackie)
- 23 lipca 2026 - Władysławowo (pomorskie)
- 24 lipca 2026 - Lidzbark (warmińsko-mazurskie)
- 25 lipca 2026 - Bolimów (łódzkie)
- 26 lipca 2026 - Godziszów (lubelskie)
Już pierwszy weekend miesiąca pokazuje tempo trasy. 4 lipca zespół zagra dwa koncerty tego samego dnia, w Wróblewie w województwie łódzkim i w Długoborzu na Podlasiu. Tak samo wygląda 5 lipca, kiedy Mig wystąpi w Leoncinie i Odrzywole, oraz 18 lipca z koncertami w Rzezawie i Sieniawie.
Gdzie zagra Mig? Koncerty od Wielkopolski po wybrzeże
Lipcowa mapa występów obejmuje niemal całą Polskę. Najwięcej koncertów zaplanowano na Mazowszu, gdzie zespół pojawi się w Leoncinie, Odrzywole, Nurze i Mławie. Grupa dotrze też na Dolny Śląsk (Bystrzyca Oławska), do Małopolski (Rzezawa), na Podkarpacie (Sieniawa) oraz na Warmię i Mazury (Lidzbark).
Osobny punkt trasy to wybrzeże. 23 lipca Mig zagra we Władysławowie, jednej z najpopularniejszych wakacyjnych miejscowości nad Bałtykiem, gdzie latem koncentruje się sporo koncertów disco polo. Miesiąc zamyka występ 26 lipca w Godziszowie w województwie lubelskim.
Dokładne godziny i miejsca poszczególnych koncertów podają zwykle lokalni organizatorzy, a część wydarzeń to ogólnodostępne festyny i imprezy plenerowe.
Mig to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów polskiej sceny tanecznej, a tworzy go czwórka rodzeństwa: Dorota, Marek, Krzysztof i Sławek Gwiazdowscy. Grupa pochodzi z Pruszkowa koło Płońska, a jej znakiem rozpoznawczym są taneczne brzmienia wzbogacone o żywy saksofon, słyszalne w utworach takich jak „Miód malina" czy „Lalunia".


