2024-02-20T13:00:00+01:00 Eurowizja 2024: Polska wybiera Lunę, a co z disco polo? Wielka klapa! Poznaj wyniki polskich eliminacji do Eurowizji 2024! Sprawdź, kto reprezentuje Polskę w Malmö i co stało się z artystami disco polo https://disco-polo.info/uploads/news/eurowizja-2024-polska-wybiera-lune-disco-polo-pozostaje-w-cieniujpg.jpg Disco-Polo.info

Eurowizja 2024: Polska wybiera Lunę, a co z disco polo? Wielka klapa!


Poznaj wyniki polskich eliminacji do Eurowizji 2024! Sprawdź, kto reprezentuje Polskę w Malmö i co stało się z artystami disco polo

Autor: Adam Begier, 20 Luty 2024  13:00
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Eurowizja 2024: Polska wybiera Lunę, a co z disco polo? Wielka klapa!
Wybrane dla Ciebie:
 1. Dawid Narożny z Pięknych i Młodych - zaliczył WPADKĘ na Scenie! Zobacz nagranie
 2. Sylwia Kossakowska to prawdziwa nowa gwiazda disco polo?! Niesamowity wieczór w Mega Music Wilga | VIDEO
 3. Dawid Narożny na szczycie! Cała branża może mu zazdrościć! "Miliony wersów'" z fenomenalnym wynikiem!

  Mimo rosnącej popularności i szerokiej bazy fanów, muzyka disco polo ponownie została pominięta w wyborze reprezentanta Polski na Eurowizję 2024. W tegorocznych preselekcjach, swoje szanse na reprezentowanie kraju mieli Kristano oraz Pan Savyan, artyści kojarzeni z tym gatunkiem muzycznym. Niestety, mimo ich wysiłków, nie udało się przełamać bariery, która od lat oddziela disco polo od Eurowizyjnej sceny. To kolejny rok, kiedy artyści tego gatunku nie zostają wysłani do reprezentowania Polski na międzynarodowej arenie muzycznej.

  Luna z Utworem "The Tower" Reprezentantką Polski

  Wybór padł na Lunę, reprezentującą wytwórnię Universal Music Polska. Artystka ta, zdobywając najwyższą sumę punktów od jurorów, zaprezentuje Polskę z utworem "The Tower". Premiera tej piosenki miała miejsce 24 stycznia, a uroczyste przedstawienie utworu odbyło się podczas specjalnego eventu w Warszawie. W pracę nad piosenką zaangażowani byli znani twórcy: Max Cooke, Fyfe (Paul Dixon), Matt Wiggins oraz Stuart Hawkes.

  Wybór Luny na reprezentantkę Polski na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji w Malmö jest decyzją pięcioosobowego jury wewnętrznych preselekcji, zorganizowanej przez Telewizję Polską. Polska artystka wystąpi w pierwszej połowie pierwszego półfinału, który odbędzie się 7 maja.

  Ciekawostką jest fakt, że zaledwie jeden punkt zadecydował o tym, że drugie miejsce zajęła Justyna Steczkowska. Na podium znalazły się również ex aequo utwory "Jesień – Tańcuj" z filmu "Chłopi" oraz "Midnight Dreamer" Marcina Maciejczaka.

  Pomimo wyraźnego zainteresowania gatunkiem disco polo w Polsce, Eurowizja 2024 ponownie nie stanie się platformą dla jego międzynarodowej promocji. Tymczasem, przedstawicielka Polski, Luna, przygotowuje się do występu na jednej z najbardziej prestiżowych scen muzycznych w Europie. Czy jej utwór "The Tower" zdobędzie serca europejskiej publiczności? Tego dowiemy się już w maju.

  Zobacz również: Są identyczni?! Filip Lato wcielił się w Skolima! Zobaczcie nagranie! Artysta może wygryźć króla latino?!

  Znajdź więcej informacji:

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Boys rozpala Radom! Genialny koncert króla disco polo! | VIDEO
  2. Oto powód, dlaczego NOWOŚĆ Justyny Lubas pt. "Po co" podbija internet! Nie uwierzysz, co zrobiła. Fani "Jesteś niepokonana"
  3. Raider: Nowa produkcja w świecie Disco Polo: 'Też Tego Chcesz' | PREMIERA
  4. Festiwal Disco Ostróda 2024: Nie Przegap Promocji na Bilety!
  5. Marcin Miller bez cenzury o USA: Szokujące wyznania przed nadchodzącą trasą
  6. Popularna wokalistka disco polo Iness SZCZERZE o zarobkach z serwisu YouTube! Można zbić fortunę?!
  7. Marcin Kotecki znów na topie! "Cały świat w dłoniach nieś" podbija serca fanów
  8. Ujawniamy sekret idealnej kolacji – Kiedy jeść, by schudnąć i spać lepiej

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie