2022-09-19T16:08:00+02:00 Eurowizja 2023! Polskę będzie reprezentować gwiazda disco polo?! Może wtedy wygramy?! Zastanawiasz się kto z Polskich wykonawców pojedzie na Eurowizje w 2023 roku? A może zastanawiasz się kto będzie organizatorem? Wejdź na disco-polo.info https://disco-polo.info/uploads/news/eurowizja-2023-czy-w-tym-roku-pojedzie-przedstawiciel-muzyki-disco-polo-moze-juz-czas-zaryzykowacjpg.jpg

Eurowizja 2023! Polskę będzie reprezentować gwiazda disco polo?! Może wtedy wygramy?!

Autor: Adam Begier , 19 Wrzesień 2022  16:08
Eurowizja 2023! Polskę będzie reprezentować gwiazda disco polo?! Może wtedy wygramy?!
Źródło zdjęć: facebook.com/BadzmyRazem.TVP

Zastanawiasz się kto z Polskich wykonawców pojedzie na Eurowizje w 2023 roku? A może zastanawiasz się kto będzie organizatorem? Wejdź na disco-polo.infoReklama

  Reklama

  Czy polska ma szansę na Eurowizję w 2023 roku?

  Co roku konkurs Eurowizji trzyma w napięciu setki milionów ludzi na całym świecie. Najpopularniejszy konkurs muzyczny zawsze przyciąga przed telewizory miliony widzów, przy okazji wywołuje sporo emocji. 

  Zobacz również: Nowość: Lili - Feromony! Klimat w nowej pra

  Występy Polaków na Eurowizji

  Jak zawsze Polacy liczą na ogromny sukces, ale od wielu lat nie udaje się nam osiągnąć wysokiego miejsca.

  Pierwszą ofertę wystąpienia na Eurowizji otrzymała w 1993 roku Edyta Bartosiewicz, jednak odrzuciła tę propozycję. Natomiast przyjęła ją Edyta Górniak, która zdobyła spore doświadczenie w musicalu Metro. Na konkurs w 1994 roku pojechała z utworem pt. „To nie ja” autorstwa Stanisława Syrewicza. Za słowa do tej produkcji odpowiadał legendarny Jacek Cygan. Edyta Górniak za kapitalny występ otrzymała 166 punktów i zajęła 2 miejsce. To nasz najlepszy wynik w historii.

  Po sukcesie Edyty na następną Eurowizję pojechała Justyna Steczkowska z utworem „Sama”, ale niestety zajęła dopiero 18 miejsce. To było spore rozczarowanie po wielkiej euforii w związku z tak wysokim miejscem w poprzednim roku. W 1996 roku pojechała Kasia Kowalska, która również nie zajęła dobrego miejsca - była dopiero 15. Po raz czwarty z rzędu Polskę reprezentowała wokalistka – tym razem Anna Maria Jopek, która z utworem pt. „Ale jestem” zdobyła 54 punkty. Ostatecznie zajęła 11 miejsce.

  W 1998 roku na konkurs Eurowizji pojechał zespół Sixteen z utworem "To takie proste" i zajął 17 miejsce. W kolejnym roku wysłaliśmy Mietka Szcześniaka, który zajął 18 miejsce. W 2000 roku nie mieliśmy żadnego reprezentanta jak i 2002.

  Czas na rok 2003 i przełom. Telewizja Polska ogłosiła preselekcje. Do krajowych eliminacji zgłosiło się sporo znanych zespołów m.in. Bracia Cugowscy, Gosia Andrzejewicz, Ira, Magda Femme, Stachursky, Ich Troje czy Various Manx. Charyzmatyczny Michał Wiśniewski i jego zespół pojechał do Rygi z utworem „Keine Grenzen – żadnych granic”. Jak się okazało ta propozycja zrobiła drugi najlepszy w wynik w historii Polski. Ich Troje zdobyło 90 punktów i zajęło 7 miejsce.

  W latach 2004-2011 reprezentowali nas kolejno Blue Cafe (17 miejsce), Ivan i Delfin (brak kwalifikacji do finału), Ich troje (brak kwalifikacji do finału), The Jet Set, Isi Gee, Lidia Kopana, Marcin Mroziński, Magdalena Tul. W 2012 i 2013 nie mieliśmy reprezentanta. Na przestrzeni ostatnich lat najwyższe miejsce zajął Michał Szpak w 2016 roku zajął 8 miejsce.

  Zenon Martyniuk Akcent na Eurowizji?

  Właśnie ruszyły polskie eliminacje do konkursu Eurowizji w 2023 roku, które odbędą się w Wielkiej Brytanii. Telewizja Polska niedawno ogłosiła start przyjmowania zgłoszeń.

  Chcesz reprezentować Polskę na Eurovision Song Contest ???? Ruszają eliminacje  Zgłoszenia wysyłajcie na eurowizja@tvp.pl do 15 stycznia 2023 godz. 22:00.  Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonimy maksymalnie dziesięciu Finalistów, których ogłosimy do 25 stycznia.  Koncert Finałowy Eliminacji odbędzie się 26 lutego.  Najważniejszy europejski konkurs piosenki już w maju w Wielkiej Brytanii 

  Czy po raz pierwszy w historii to przedstawiciel muzyki disco polo pojedzie na Eurowizję? Ten konkurs muzyczny potrzebuje kogoś bardzo charakterystycznego, lekko szalonego. Zazwyczaj najciekawsze kreacje muzyczne wygrywają.

  Od wielu lat fani disco polo organizują różne akcje, aby to właśnie przedstawiciel disco polo pojawił się na Eurowizji. Faworytem jest oczywiście Zenon Martyniuk z formacji Akcent - Twórca hitu pt. „Przez twe oczy zielone”. Niestety Sam Zenek stwierdził, że nie jest zainteresowany startem w tego typu konkursie.

  Przedstawiciel disco polo pojedzie na Eurowizję?

  Zazwyczaj  w konkursie Eurowizji sukces odnoszą bardzo charakterystyczne postacie. W branży disco polo takich nie brakuje. Marcin Miller z formacji Boys to gwarancja bardzo tanecznego, wpadającego w ucho utworu. Jego „Szalona” w wersji angielskiej brzmi tak samo dobrze jak po Polsku.

  Kolejnym charakterystycznym wokalistą jest Czadoman. Najbardziej szalona osobowość w tym gatunku muzycznym. Jego postać superbohatera, którą wykreował sobie na początku kariery spowodowała, że obecnie jest topową gwiazdą disco polo. Jego utwory mają dość dużo rockowego brzmienia, a to może gwarantować dotarcie do szerszego grona.

  A jeśli nie wokalista to może wokalistka z disco polo powinna nas reprezentować? Magda Narożna to najbardziej rozpoznawalna wokalistka disco polo. Na swoim koncie ma mnóstwo udanych produkcji. Jej charakterystyczny wizerunek sceniczny sprawiają, że Magdę łatwo zapamiętać.

  Polska preselekcja do Eurowizji a muzyka disco polo

  Aby pojechać na Eurowizję trzeba najpierw przebrnąć przez polskie preselekcje. Zgłoszenia przyjmuje telewizja Polska i to ich jury wybiera zespoły, które albo rywalizują w konkursie SMS-owym lub poddani są ich ocenie.

  W historii polskich eliminacji nie brakuje wątków disco polo. Kilka zespołów próbowało sił w tym konkursie, ale nigdy się nie udało. Najbliżej była formacja Piękni i Młodzi, która na Eurowizję 2016 zgłosiła się z utworem pt .”Na serca dnie”. Niestety nie udało się.

  Emila Sanecka z formacji Daj To Głośniej, która stworzyła hit pt. „Mama ostrzegała” próbowała swoich sił w Eurowizji 2020. Przesłuchania obywały się w programie Szansa na sukces. Popularna artystka disco polo zaśpiewała utwór zespołu Abba. Niestety jury nie było zachwycone jej występem.

  Na Eurowizję 2023 na tę chwilę nie ma ochoty żaden zespół disco polo. W rozmowach zakulisowych twierdzą, że są automatycznie skazani na porażkę ze względu na rodzaj muzyki który grają.

  Eurowizja 2023

  Konkurs Eurowizji w 2023 roku odbędzie się Wielkiej Brytanii. Jest to spowodowane tym, że najlepszym zespołem w poprzednim roku okazała Kalush Orchestra z utworem „Stefania”. Ze względu na wojnę, która trwa na Ukrainie organizatorzy zdecydowali się przenieś konkurs do Wielkiej Brytanii. To właśnie tam odbędzie się kolejna edycja najpopularniejszego konkursu muzycznego na świecie.

  W październiku poznaliśmy również miasto gospodarza Eurowizji 2023 – konkurs odbędzie się w Liverpoolu. Tym samym rozstrzygnięto rywalizację między miastem Beatlesów a szkockim Glasgow. O decyzji przesądziła infrastruktura obu miast. Liverpool może pochwalić się większą bazą hotelową oraz dostępem do międzynarodowego lotniska. Ponadto sala widowiskowa, w której odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji, ma znakomite parametry techniczne, z których Liverpool słynie na całym świecie. Wspaniała akustyka, ciekawsza realizacja konkursu oraz warunki, jakimi Liverpool przywita gości z całej Europy sprawiły, że to właśnie miasto, które od dawna uznawane jest za jedno z najważniejszych miejsc w historii muzyki rozrywkowej, będzie miastem gospodarzem Eurowizji 2023.

  Eurowizja 2023 w Liverpoolu – miasto-gospodarz i miasto partnerskie Odessy

  Ciekawostką jest, że Liverpool jest miastem partnerskim Odessy, jednego z najpiękniejszych miast ogarniętej dzisiaj wojną Ukrainy. W okresie poprzedzającym święto europejskiej piosenki odbędą się tam obchody kultury ukraińskiej, a w obliczu obecnej sytuacji Eurowizja w Liverpoolu będzie swoistym przedłużeniem tych obchodów. To wspaniały ukłon w stronę kraju, który z powodu wojny nie może dostąpić zaszczytu organizacji konkursu pomimo wygranej w poprzedniej edycji Eurowizji.

  Jakie są najważniejsze zasady uczestnictwa w Eurowizji?

  Przedstawiliśmy już zarys historii występów polskich wykonawców na Konkursie Piosenki Eurowizji, która odbywa się od 1956 roku. Być może niektórzy są ciekawi, jakie są najważniejsze zasady uczestnictwa w tym wydarzeniu? Kto może zgłosić chęć wystąpienia na Eurowizji i czy są kraje, które wystąp w finale mają zagwarantowany?

  Wszystkie kraje, które mają prawo zgłosić się do Eurowizji, są członkami European Broadcasting Unione. Członkostwo w EBU jest płatne – składki, które są co roku pobierane, przeznaczane są na organizację Eurowizji, Eurowizji dla dzieci czy Eurowizji tanecznej. Część kosztów związanych z organizacją ponosi również gospodarz.

  Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy oraz Hiszpania zaliczają się do Krajów Wielkiej Piątki, które płacą najwyższe składki. W związku z tym ich udział w finale Eurowizji jest gwarantowany. Szóstym krajem, który nie musi walczyć w półfinale o występ w ostatecznej rywalizacji jest kraj, który zwyciężył w poprzednim roku – w najbliższej edycji będzie to Ukraina. O tym, kto z półfinału przejdzie do finału, decydują głosy jury oraz publiczności, którzy za pośrednictwem SMS-ów wspierają swoich faworytów.

  Piosenka na Eurowizję – jakie są warunki dopuszczenia piosenki do konkursu?

  Piosenką, z którą reprezentanci kraju mogą wystąpić na Eurowizji, musi spełniać kilka warunków:

  • może trwać do 3 minut – dopuszczalna jest przekroczenie tego czasu o 1-2 sekundy
  • musi mieć tekst – nie może być utworem instrumentalnym
  • jej premiera nie mogła odbyć się wcześniej niż 1 września roku poprzedzającego występ
  • nie może być coverem, nie może zawierać sampli

  Chociaż piosenka na Eurowizję musi mieć tekst, nie jest zaznaczone, w jakim języku mogą śpiewać wokaliści na Eurowizji. Część wykonawców decyduje się na język angielski, inni na język ojczysty, jeszcze inni łączą dwa języki w tekście piosenki. Znany był również przypadek, gdy na Eurowizji (w Serbii w 2008 roku) zaśpiewano piosenkę w języku wymyślonym (Belgia) – warunek o warstwie tekstowej został spełniony.

  Najważniejsze zasady występu na scenie Eurowizji

  Uczestników Konkursu Piosenki Eurowizji obowiązują też zasady, dotyczące występu na scenie. Do najważniejszych zaliczamy:

  • możliwość wystąpienia na scenie do 6 osób
  • każdy uczestnik musi mieć ukończone 16 lat
  • uczestnik nie musi mieć obywatelstwa kraju, który reprezentuje, np. Celin Dion z Kanady reprezentowała (i wygrała) Szwajcarię
  • każdy uczestnik może wykorzystać oferowane przez organizatora efekty, np. fajerwerki
  • każdy uczestnik ma prawo do dwóch 30-minutowych prób, w ramach których może swój występ skonsultować również z reżyserką
  • każdy uczestnik bierze udział w generalnej próbie kostiumowej

  Eurowizja to wspaniałe święto piosenki, efektowne widowisko i wydarzenie, które może być początkiem wielkiej, międzynarodowej kariery. Występy śledzą widzowie nie tylko w Europie, ale także w USA, Kanadzie, RPA, Brazylii, Chinach, Japonii, Nowej Zelandii, Hongkongu, Kolumbii, Wenezueli, Portoryko, Meksyku, Jordanii, Egipcie, Urugwaju, Tajlandii, Tajwanie i Korei Południowej. Nie możemy się doczekać wyników preselekcji i eliminacji w Polsce – kto zaprezentuje nas na Eurowizji 2023 w Liverpoolu?

  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  DIADEM - Z TOBĄ

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. "O miłości" w nowej odsłonie - Klubowy hit od Jokera
  2. To będzie wyjątkowe połączenie! Defis i Camasutra w utworze pt. "Szukaj mnie".
  3. Zobacz, jak Dawid Narożny podbija serca fanów! Posłuchaj jego wokalu na żywo!
  4. "Jeden taniec, jedna noc" – Spektakularne wykonanie! Defis, MiłyPan, Topky na żywo! | VIDEO
  5. Gdzie kręcono Disco Polo? Tajemnice i ciekawostki o filmie
  6. Już dziś film "Disco Polo" - gdzie i kiedy oglądać?
  7. "W Klubie" - Nowa piosenka Malutkiej, która podbije klubowe parkiety?! Premiera disco polo!
  8. Iness ma wielkie serce ! Nie uwierzysz jak pomagała najmłodszych! Taka akcja to coś wyjątkowego!

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie