Agbe prezentuje nowy singiel „Oddaj mi hajs", w którym bierze na warsztat temat pieniędzy pożyczanych wśród znajomych i rozczarowania, jakie często przychodzi później. Wokalistka disco polo opowiada w nim historię o utraconym zaufaniu, fałszywych relacjach i momencie, w którym okazuje się, kto naprawdę jest obok nas. To jeden z tych tematów, który zna z życia wiele osób, dlatego już sama zapowiedź utworu rozgrzała komentarze i wywołała lawinę spekulacji o to, do kogo tak naprawdę kierowane są słowa piosenki.
O czym jest „Oddaj mi hajs"
Nowy numer Agbe nie jest kolejną lekką, wakacyjną piosenką o miłości. „Oddaj mi hajs" dotyka sprawy, która potrafi skłócić nawet bliskich ludzi, czyli pieniędzy między znajomymi. Wokalistka pokazuje w nim mechanizm, w którym pożyczka staje się testem relacji, a brak zwrotu obnaża, na kim naprawdę można było polegać. To opowieść o tym, jak szybko zmienia się nastawienie ludzi, gdy w grę wchodzą finanse, i jak łatwo wcześniejsza zażyłość zamienia się w chłód. Właśnie ten codzienny, bliski wielu odbiorcom temat sprawił, że singiel od razu wzbudził emocje.
Bokserzy w teledysku Agbe
Największym zaskoczeniem klipu jest jego obsada. W teledysku do „Oddaj mi hajs" pojawia się Piotr Wilczewski, zawodowy bokser, mistrz Europy i mistrz świata, a dziś ceniony trener. Obok niego w kadrze znalazł się Michał Leśniak, znany jako „Szczupak" lub „Szczupson", wielokrotny mistrz Polski i pretendent do tytułu mistrza Europy. W nagraniu wystąpili także młodzi, utalentowani pięściarze z klubu w Dzierżoniowie, gdzie Wilczewski od lat prowadzi swój gym i szkoli kolejne pokolenie zawodników.
Połączenie disco polo ze światem boksu to nietypowy pomysł, który dobrze współgra z tematem piosenki. Twarde, sportowe otoczenie podkreśla przekaz o sile charakteru, konsekwencjach i rozliczeniu, a obecność znanych pięściarzy nadaje całości surowego, mocnego klimatu. Dla Agbe to kolejny krok w budowaniu wizerunku artystki, która nie trzyma się utartych schematów gatunku i chętnie łączy muzykę taneczną z pomysłami spoza branży.
Komu Agbe każe oddać pieniądze
Sam tytuł i tematyka utworu natychmiast uruchomiły spekulacje wśród słuchaczy. W komentarzach pojawiają się pytania, czy „Oddaj mi hajs" to głos w konkretnej, prywatnej sprawie, czy raczej uniwersalna opowieść o pieniądzach i ludziach, którą każdy może odnieść do własnego życia. Agbe nie wskazuje adresata wprost, co tylko podsyca ciekawość i sprawia, że utwór żyje własnym życiem jeszcze przed oficjalną premierą.
Pod pseudonimem Agbe występuje Agnieszka Brysiak, wokalistka, kompozytorka i producentka ze Złotego Stoku, która sama pisze teksty i montuje swoje teledyski, a rozpoznawalne są zwłaszcza jej długie włosy w niebieskim odcieniu. Przy projektach muzycznych i wizualnych wspiera ją mąż, Patryk „Bryszard" Brysiak. W jej dorobku znajdują się między innymi „Money Money" nagrane z Magdą Narożną.
Zobacz przedpremierę „Oddaj mi hajs" w naszym serwisie.


