Mariusz Winnicki z zespołu Classic pokazał się z żoną Katarzyną na czerwonym dywanie Festiwalu Weselnych Przebojów 2026 w Mrągowie. Para stanęła przed festiwalową ścianką w wieczorowych stylizacjach: wokalista w czarnym smokingu z muchą i białą koszulą, jego żona w czarnej sukience midi z połyskliwego materiału i czarnych szpilkach. Zdjęcie powstało przed wejściem do amfiteatru nad jeziorem Czos, gdzie tego samego wieczoru zaplanowano drugi dzień imprezy.
Mariusz Winnicki i Katarzyna na ściance Festiwalu Weselnych Przebojów 2026
Winnicki i Katarzyna wzięli ślub w maju 2024 roku. Wokalista przez lata trzymał życie prywatne z dala od mediów, a pierwszy raz pokazał żonę szerszej publiczności w teledysku do solowej ballady „Nowe życie", opublikowanej na początku 2026 roku. W klipie znalazły się prywatne zdjęcia małżeństwa oraz kadry z ceremonii i wesela.
To nie pierwsze wspólne wyjście pary na festiwalowym czerwonym dywanie w Mrągowie. Winnicki z żoną pozował na ściance imprezy również rok wcześniej, w 2025 roku. Tegoroczna edycja Festiwalu Weselnych Przebojów była jubileuszowa, dziesiąta w historii wydarzenia, a oba koncerty transmitował Polsat.
Classic na poprawinach w Mrągowie i premiera „Zabiorę Cię"
Zespół Classic wystąpił 15 sierpnia 2026 roku, w drugim dniu festiwalu, utrzymanym w konwencji tradycyjnych poprawin. Grupa zaśpiewała „Ja dla ciebie, ty dla mnie", a następnie zaprezentowała razem ze Sławomirem i Kajrą premierowy utwór „Zabiorę Cię". Publiczność odśpiewała parze „Sto lat" z okazji piętnastej rocznicy ślubu.
Sam Winnicki pojawił się na scenie także poza blokiem Classic. Poprawiny otworzyła piosenka „Hej wesele" w wykonaniu Sławomira, Kajry, Rafała Brzozowskiego i Mariusza Winnickiego. Poza nimi w sobotni wieczór nad jeziorem Czos zagrali między innymi Shazza, Bayer Full, Halina Mlynkova, Natasza Urbańska, Michał Milowicz, Andre, Łukasz Sienicki i Mirosław Kalisiewicz.
„Zabiorę Cię" jest już dostępne razem z teledyskiem. Za realizację klipu odpowiada reżyser Mikołaj Dobrowolski, a zdjęcia powstawały w plenerze, w polu słoneczników. To właśnie tam Kajra zgubiła pierścionek wart ponad 350 tysięcy złotych. Utwór i teledysk można obejrzeć również na disco-polo.info.
Classic działa od 1992 roku, kiedy grupa powstała w Iłowie. Na jej czele stoją dziś Robert Klatt i Mariusz Winnicki, który dołączył do składu w lutym 1993 roku, a poza sceną gra na gitarze akustycznej i pisze teksty. Zespół wypromował „Jolkę, Jolkę", a ostatnim singlem firmowanym wyłącznie własną nazwą było „Powiedz mi tak".


