W sobotę 20 czerwca rusza Lato z Radiem i Telewizją Polską 2026, czyli największa wakacyjna trasa koncertowa w kraju, a pierwszy przystanek wypada w Bielsku-Białej na lotnisku w Aleksandrowicach. Koncert inauguracyjny zaczyna się o godz. 20.00, wstęp jest wolny, a całość na żywo pokaże TVP2. Organizatorzy od razu postawili na mocne nazwiska, bo na scenie pojawi się plejada wykonawców polskiej estrady, rocka i popu.
Kto wystąpi na inauguracji Lata z Radiem w Bielsku-Białej
Na liście artystów otwierających trasę znaleźli się Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Doda, Izabela Trojanowska i Filip Lato. Do tego dochodzą zespoły Big Day, Tabu oraz Formacja Nieżywych Schabuff, a także Sonia Maselik. Mocnym akcentem regionalnym będą bielscy wykonawcy: góralska ekipa Psio Crew i Dominik Czuż. Taki skład łączy artystów z największym stażem na scenie z wykonawcami kojarzonymi z Podbeskidziem.
Sam koncert to jednak tylko część dnia. Od rana na Placu Wojska Polskiego w centrum miasta stanie miasteczko telewizyjne, z którego nadawane będzie „Pytanie na śniadanie", a ekipy TVP będą łączyć się na żywo z Bielska-Białej. Na lotnisku w Aleksandrowicach od godz. 9.00 do 18.00 potrwa radiowy piknik, a dopiero po nim przestrzeń przejmie scena koncertowa.
Trasa Lato z Radiem 2026 - miasta i data finału
Bielsko-Biała otwiera cały cykl, ale Lato z Radiem i Telewizją Polską odwiedzi w sumie 12 miejscowości. Koncerty odbywać się będą w kolejne wakacyjne soboty, a wśród zaplanowanych przystanków wymieniane są Radom, Zakopane, Ełk, Chełm, Grudziądz, Poddębice, Lublin, Mrozy, Tarnów i Gołdap. Finał trasy zaplanowano na 5 września w Białych Błotach.
Organizatorzy zdecydowali się na lotnisko ze względu na skalę przedsięwzięcia, bo centrum miasta nie pomieściłoby sceny, zaplecza technicznego i spodziewanych tłumów. W dniu koncertu w Bielsku-Białej trzeba liczyć się z czasowym zamknięciem części ulic i specjalną organizacją komunikacji miejskiej, w tym dodatkowymi liniami autobusowymi dowożącymi widzów pod lotnisko.
Lato z Radiem i Telewizja Polska
Lato z Radiem i Telewizją Polską to plenerowy cykl koncertowy, który od lat należy do największych letnich projektów muzycznych w Polsce. Formuła łączy darmowe koncerty pod chmurką z transmisją telewizyjną i radiową oprawą, dzięki czemu wydarzenie śledzi zarówno publiczność zgromadzona pod sceną, jak i widzowie przed ekranami. W ubiegłym roku trasa zatrzymała się między innymi na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Pełny harmonogram tegorocznych koncertów i nazwiska kolejnych gwiazd znajdziesz na disco-polo.info.


