2023-05-11T10:01:00+02:00 KRRiT zażądała od stacji disco polo wyjaśnień w sprawie teledysku zespołu Weekend Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji żąda wyjaśnień od stacji Power TV z powodu kontrowersyjnego teledysku zespołu „Weekend”. Czy stacja naruszyła przepisy reklamy alkohol https://disco-polo.info/uploads/news/krrit-zazadala-od-stacji-disco-polo-wyjasnien-w-sprawie-teledysku-zespolu-weekendjpg.jpg Disco-Polo.info

KRRiT zażądała od stacji disco polo wyjaśnień w sprawie teledysku zespołu Weekend


Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji żąda wyjaśnień od stacji Power TV z powodu kontrowersyjnego teledysku zespołu „Weekend”. Czy stacja naruszyła przepisy reklamy alkoholu?

Autor: Adam Begier, 11 Maj 2023  10:01
Źródło zdjęć: materiał prasowy
KRRiT zażądała od stacji disco polo wyjaśnień w sprawie teledysku zespołu Weekend
Wybrane dla Ciebie:
 1. Ten przebój disco polo leci na każdej imprezie?! Hit "Tańcz Tańcz Tańcz" w nowej odsłonie! Ta wersja podbije parkiety?!
 2. Zenek Martyniuk zdradza, jakie są prawdziwe relacje Daniela z córką Laurą. Król disco polo widuje się z wnuczką?!
 3. "Jesteś jak wiosna" mamy przedpremierę nowego hitu od Kordiana | VIDEO

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeprowadziła monitoring kanału muzycznego Power TV. Zażądała od nadawcy wyjaśnień w sprawie emisji kontrowersyjnego teledysku zespołu „Weekend”, który przedstawia mężczyzn pijących alkohol w zbyt wczesnej porze. Czy stacja disco polo złamała polskie przepisy?

  Przedłużenie koncesji Power TV w zawieszeniu

  Obecna koncesja Power TV, popularnego kanału disco polo, przestanie obowiązywać 7 października 2023 roku. Grupa MWE, właściciel stacji, wystąpiła o przedłużenie koncesji w wymaganym terminie. Jednak proces rozpatrzenia wniosku trwa niezwykle długo i wciąż nie zapadła ostateczna decyzja. KRRiT, pełniąc swoją rolę regulacyjną, podjęła już takowe działania wobec koncesji kanałów Polsatu, które wygasają później. W przypadku Power TV doszło do monitoringu ze strony Rady po emisji kontrowersyjnego teledysku.

  Teledysk disco polo „Wypijemy Popłyniemy” pod lupą

  W obrębie sprawy wywołującej kontrowersje znalazł się teledysk zespołu „Weekend” zatytułowany „Wypijemy Popłyniemy” z roku 2015. Teledysk przedstawia sceny mężczyzn podróżujących samochodem i oglądających zdjęcia kobiet w magazynie „Playboy”. Widoczne są również sceny, w których mężczyźni piją alkohol z papierowych kubków oraz szampana z piersiówki. W tle pojawiają się też atrakcyjne i częściowo rozebrane kobiety, ustylizowane na robotnice. KRRiT wnikliwie analizuje ten teledysk i ocenia, czy nie narusza on polskich przepisów dotyczących reklamy alkoholu.

  Naruszenie przepisów reklamowych?

  Zgodnie z obowiązującą ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, zabrania się reklamowania napojów alkoholowych w sposób, który kojarzyłby się z atrakcyjnością seksualną, relaksem lub wypoczynkiem. W przypadku omawianego teledysku, marki spożywanych napojów nie są widoczne, co może budzić wątpliwości dotyczące tego, czy jest to reklama bezpośrednia. Jednakże, KRRiT zwraca uwagę na treści przedstawiane w teledysku, które mogą sugerować pozytywne skutki spożycia alkoholu.

  Odpowiedź nadawcy i jego stanowisko

  Michał Winnicki, właściciel stacji Power TV, udzielił wyjaśnień w sprawie kontrowersyjnego teledysku. Zapewnił, że odpowiedź na postawione pytania została wysłana do KRRiT w terminie, już w marcu, przez EPUAP. Winnicki w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl podkreśla, że nie dostrzega w tym teledysku żadnych sugestii, aby osoby pijące alkohol były przedstawiane jako atrakcyjne fizycznie. Wręcz przeciwnie, mężczyźni w teledysku są pokazani w negatywnym świetle. Dodatkowo, właściciel stacji zauważa, że teledysk ten nie jest jednym z głównych hitów emitowanych przez Power TV i nie był często prezentowany. Inne kanały muzyczne, takie jak Polo TV i Disco Polo Music, również emitowały ten teledysk bez żadnych zgłoszeń czy problemów. Winnicki podkreśla, że decyzja o zaprzestaniu emisji teledysku w ciągu dnia wynika z daleko idącej ostrożności.

  Rola KRRiT w regulacji treści medialnych

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, jako organ regulacyjny, ma za zadanie monitorować i regulować treści medialne w Polsce. W przypadku tej kontrowersyjnej sytuacji z teledyskiem zespołu "Weekend", KRRiT podejmuje działania mające na celu sprawdzenie, czy nadawca nie naruszył przepisów dotyczących reklamy alkoholu. Celem Rady jest ochrona widzów przed nieodpowiednimi treściami, zwłaszcza w kontekście promocji alkoholu, która może mieć negatywny wpływ na społeczeństwo, szczególnie młodzież.

  Rozstrzygnięcie sprawy i konsekwencje dla stacji Power TV

  Ostateczne rozstrzygnięcie sprawy dotyczącej teledysku zespołu "Weekend" jeszcze nie zapadło. KRRiT analizuje zgromadzone informacje i dokładnie ocenia, czy stacja Power TV złamała przepisy dotyczące reklamy alkoholu. Jeżeli stwierdzone zostaną naruszenia, mogą zostać nałożone na nadawcę odpowiednie sankcje. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do utraty koncesji, co oznaczałoby zakończenie działalności stacji.

  Źródło: Wirtualnemedia.pl


  Weekend - Wypijemy Popłyniemy

  Kliknij na obrazek aby obejrzeć teledysk
  Znajdź więcej informacji:

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Nie miał sobie równych?! Archiwalne VIDEO z castingu zdradza wszystko! Tak Karol Zawrotniak Defis zdobył sławę!
  2. Agbe numerem jeden? Jej hicior okazał się strzałem w dziesiątkę. Otrzymała wyjątkową nagrodę!
  3. Ela Kliś podbije rynek disco polo?! Gwiazda zaskakuje nową produkcją w klimacie folk!
  4. Znana wokalistka disco polo Milena Grzywacz w dziurawym kombinezonie?! Ogromne prześwity odsłaniają nagie ciało!
  5. Ile zarabiają najpopularniejsze gwiazdy?! Rekordowe kwoty za koncerty disco polo!
  6. Skalar US zaskakuje premierą "Każda Noc"! Irek Perkowski podbije tą nowością listy przebojów?!
  7. Tak zmienił się Skolim! Nie uwierzysz jak Król Latino wyglądał kilka lat temu!
  8. Dawid Cieślukowski i jego „Paryski Sen” – nowa twarz na rynku disco polo!

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie