Reklama

2022-09-15T14:36:00+02:00 Gry online a internet mobilny. Czy takie połączenie ma sens? Jak szybki powinien być internet do gier online? To ważne w kontekście parametrów sieci mobilnej. https://disco-polo.info/uploads/news/gry-online-a-internet-mobilny-czy-takie-polaczenie-ma-sensjpg.jpg

Gry online a internet mobilny. Czy takie połączenie ma sens?

Autor: Adam Begier , 15 Wrzesień 2022  14:36
Gry online a internet mobilny. Czy takie połączenie ma sens?
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Reklama

Jak szybki powinien być internet do gier online? To ważne w kontekście parametrów sieci mobilnej.

Reklama

Gry przez internet zdecydowanie nie kojarzą się nam już wyłącznie z siecią stacjonarną. Wirtualne pojedynki można toczyć przez smartfon. Zazwyczaj są to jednak relatywnie proste gry. Nieco inaczej będzie, gdy sięgnąć po te najbardziej zaawansowane – video. Czy w takiej sytuacji standardowy internet mobilny wystarczy do dobrej gry?

Smartfony i internet mobilny LTE są dziś codziennością, co przełożyło się też na gry tworzone właśnie na urządzenia mobilne. Czy jednak internet mobilny można także wykorzystywać również pod kątem gier online w prowadzonych domu?

Internet mobilny oznacza bez wątpienia coraz większe pakiety oferowane nam przez operatorów. Choć są też i takie bez limitu pakietów danych, wśród zaawansowanych graczy pojawiają się pytania: czy internet mobilny sprosta wymogom popularnej gry? To ważne np. tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania internetu stacjonarnego, a mobilne łącze pozostaje jedyną sensowną alternatywą. Na co w tym kontekście zwrócić uwagę?

Szybkość internetu mobilnego jest szczególnie istotna

Mając wolny internet, zaawansowane gry video nie będą działać prawidłowo i tak, jakby tego oczekiwał zawodnik. Mimo że prędkość internetu mobilnego LTE w Polsce z roku na rok rośnie, przeciętne wyniki mogą się różnić w zależności np. pory dnia. W praktyce więc wystarczą problemy pogodowe, by realna szybkość internetu mobilnego spadła.

Gry online a prędkość – jaka jest niezbędna?

Jak szybki powinien być internet do gier online? To ważne w kontekście parametrów sieci mobilnej. Jak zauważa serwis www.panwybierak.pl, „według szacunków producentów powinno być to minimum 20 Mb/s - jest to wynik bez problemu osiągalny w centrach miast”.

Na wsi o takie rezultaty będzie z pewnością trudno. Trzeba mieć tego świadomość, planując gry przez internet tam, gdzie kłopotem bywa np. standardowe połączenie video przez internet.

Należy też zwrócić uwagę na parametr ping. To wskaźnik analizujący połączenie sieciowe. Diagnozuje on, jak wygląda połączenie pomiędzy hostami testującym i testowanym. W ten sposób dokonuje pomiaru zgubionych pakietów oraz możliwych opóźnień w transmisji.

Jaki ping jest odpowiedni do gier? Można przyjąć, że nie może przekraczać 50 ms. W innym przypadku dojdzie do opóźnień, które sprawią, że w trakcie pojedynku online trudno o równe szanse. Rywal mający lepszy internet będzie w stanie podjąć decyzje zdecydowanie szybciej.

Ile internetu mobilnego wykorzystuje standardowa gra?

Można założyć, że stosunkowo proste gry przez internet mobilny nie użyją niż kilkanaście MB. Mówimy tu jednak o nieskomplikowanych aplikacjach tworzonych pod kątem smartfonów. Zdecydowanie inaczej wyglądać będzie gra w typowe gry video i połączenia przy użyciu LTE w domu. Np. Call of Duty w ciągu godziny wykorzysta zapewne ok. 120-150 GB. Nieco mniejsze wykorzystanie dotyczyć będzie gry w Fortnite. Najbardziej efektowne gry online przez internet sięgać będą po zasoby w wysokości ok. 250-300 GB.

Artykuł sponsorowany

 

Polecamy
Cristo Dance - O Tobie miła

Freaky Boys - Wypijmy Za To


Reklama
Przeczytaj również:
  1. Long i Junior po roku powraca z nowym kawałkiem! Popularny zespół uchylił rąbka tajemnicy! Fani "czuć danceowy flow"
  2. Wielkie serce gwiazd disco polo Mejk! Zagrali koncert w DPS-ie! "Ci ludzie nigdy nie kryją emocji"
  3. Swinger wyjawia prawdę o kobietach?! Nowość pt. "Zakochane" zaskakuje fanów.
  4. Wszystko przez ten dekolt?! Czadowa Mamuśka na ustach wszystkich!
  5. Magda Narożna przerażona wizją zerwania przyjaźni z Marcinem Millerem?! "mam nadzieję, że nie zechcesz zerwać ze mną przyjaźni"
  6. "Co na to żona"! Czadowa Mamuśka stworzyła hit disco polo na lata?! Posłuchajcie gorącej premiery!
  7. Marcin Miller Boys i Enjoy śpiewają razem hit Skolima pt. "Wyglądasz idealnie"! Będziecie zaskoczeni jak im poszło!
  8. Piękna wokalistka disco polo pokazała kadry wyjątkowej sesji zdjęciowej! Opadną Wam szczęki! Wygląda idealnie?
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Najciekawsze artykuły dla Ciebie

Najnowsze wiadomości
Twórz portal razem z nami
Polecane wiadomości disco polo
Polecane teledyski disco polo
Polecane zespoły disco polo
O portalu

Portal disco-polo.info to największe źródło informacji na temat muzyki disco polo w Polsce. Codziennie prezentujemy najświeższe aktualności muzyczne, komentujemy najlepsze teledyski, a nawet uchylamy sekretne tajemnice z życia gwiazd disco polo. Tylko tutaj znajdziesz hity wszechczasów i topowe utwory w jednym miejscu. Bądź na bieżąco, odkrywając z nami gorące nowości najpopularniejszej muzyki w Polsce!

Dalsze rozpowszechnianie tekstów i materiałów wideo publikowanych na stronie w całości lub w części wymaga wcześniejszej zgody wydawcy.

Social Media

Obserwuj nas na portalach społecznościowych i bądź na bieżąco z nowościami!

Wydawcą portalu jest: Adex Media Adam Begier ul. Podgórna 62/55 Łódź 93-272

Wszelkie prawa zastrzeżone disco-polo.info. Realizacja F&A MEDIA