2024-04-22T16:15:00+02:00 Rozłam w zespole disco polo! Poszło o wizje i poglądy. Co dalej z grupą i prawami autorskimi?! Mamy koment Zmiany w składzie zespołu Fires! Patryk Michalczak odchodzi, a Łukasz Kocyła wprowadza nowy image. Premiera teledysku z nowymi twarzami już w maju https://disco-polo.info/uploads/news/formacja-fires-konczy-dzialalnosc-w-zespole-doszlo-do-zmian-personalnychjpg.jpg Disco-Polo.info

Rozłam w zespole disco polo! Poszło o wizje i poglądy. Co dalej z grupą i prawami autorskimi?! Mamy komentarz gwiazd!


Zmiany w składzie zespołu Fires! Patryk Michalczak odchodzi, a Łukasz Kocyła wprowadza nowy image. Premiera teledysku z nowymi twarzami już w maju

Autor: Adam Begier, 22 Kwiecień 2024  16:15
Źródło zdjęć: facebook.com/fires.disco.dance
Rozłam w zespole disco polo! Poszło o wizje i poglądy. Co dalej z grupą i prawami autorskimi?! Mamy komentarz gwiazd!
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Ostróda ponownie stolicą disco polo! Kup bilety na Festiwal Disco Ostróda 2024 stacjonarnie oraz przez internet!
 2. Brathanki i Power Play – Gwiazdami Tegorocznych Dni Chorzel!
 3. GOKA wskakuje na scenę disco polo! Nowy singiel "KOSMOS" już wkrótce podbije listy przebojów
Reklama

  Nowy sezon koncertowy za pasem. Dla fanów grupy Fires będzie on sporym zaskoczeniem, ponieważ formacja pojawi się na scenie w nieco innym składzie niż w latach poprzednich. Co się dokładnie wydarzyło? W jakim składzie występuje zespół Fires?

  NOWY UTWÓR - ZANIEPOKOJENI FANI

  Kilka dni temu do sieci trafiły materiały z planu nowego teledysku zespołu Fires. Nowy materiał wzbudził zainteresowanie fanów, ale i jednocześnie zaniepokoił, ponieważ internauci dopatrzyli się na nich braku drugiego z wokalistów - Patryka Michalczaka, który do zespołu dołączył w 2018 roku. Z informacji, które dotarły do naszej Redakcji, w marcu br. doszło w zespole do zmian personalnych. 

  ZMIANY PERSONALNE - NORMALNA KOLEJ RZECZY

  W historii muzyki niejednokrotnie obserwowaliśmy zmiany personalne w zespołach. Czasami wynikają one z konfliktów, niekiedy z chęci poszukiwania nowych ścieżek artystycznych, a czasem po prostu życiowych decyzji. Podobnie jest z zespołem Fires. W marcu, bieżącego roku, tuż przed nowym sezonem koncertowym, w zespole Fires doszło do zmian personalnych, wskutek których drugi z wokalistów, Patryk, opuścił jego szeregi. Jak się dowiedzieliśmy, zmiany personalne zaistniały z powodu różnych wizji artystycznych, a decyzję o ich wprowadzeniu podjął sam założyciel formacji, Łukasz Kocyła.

  - Powiem tak: jest to normalna kolej rzeczy. Tak jak w zakładach pracy czy gminach zmienia się kadra rządząca w celu usprawnienia warunków pracy, tak samo jest w zespołach. Aby mogły funkcjonować i przetrwać kolejne długie lata na muzycznej scenie, zmiany są potrzebne. - przyznał w rozmowie z naszą Redakcją Łukasz Kocyła

  Zespół przez lata zgromadził sobie sympatię fanów, dlatego wokalista zdradził, co wpłynęło na zmiany personalne.

  - Cóż mogę powiedzieć. Zwyczajnie mieliśmy nieco inne poglądy muzyczne, przez które się nie dogadywaliśmy. Chciałem wprowadzić nowy image i styl, dlatego podjąłem decyzję o rozstaniu się. Myślę, że była ona słuszna. - dodaje w rozmowie Łukasz.

  PRAWA AUTORSKIE DO NAZWY FIRES

  Takie zmiany w zespołach bardzo często są źródłem konfliktu o korzystanie z jego nazwy i praw autorskich do wykonywania piosenek. Jak informuje drugi z wokalistów, Patryk, byli przygotowani na taką okoliczność.

  - Spisaliśmy między sobą umowę dot. praw autorskich, na mocy której obaj możemy korzystać z nazwy Fires, nagrywać i wykonywać, a także  koncertować pod tą nazwą. - wspomina w rozmowie z disco-polo.info Patryk Michalczak.

   REAKTYWACJA ZESPOŁU AMANT? 

  Warto nadmienić, że Patryk Michalczak był wokalistą nieistniejącego już dzisiaj zespołu Amant. Zapytaliśmy więc jakie są jego plany związane z muzyką.

  - Ciężko mi na ten moment powiedzieć. Może zajmę się prowadzeniem wesel, a może reaktywuję swój zespół Amant, a  może będę tworzył pod nazwą Fires. Czas pokaże. - wyznał Patryk.

  NOWY ROZDZIAŁ ZESPOŁU FIRES

  Obserwując muzyczny świat, bardzo często zmiany personalne wpływają na dalszy rozwój zespołu. Jak zapewnia założyciel formacji, Łukasz Kocyła, zmiany personalne są nowym rozdziałem dla zespołu, a fanów czekają jeszcze bardziej ogniste niespodzianki. Światło dzienne już niebawem ujrzy nowość od formacji Fires, która powstała już bez wokalnego udziału Patryka. Premiera najnowszej produkcji została zapowiedziana na maj, a w klipie w rolach głównych wystąpili: znany TikToker Mateusz Szczepaniak, znany jako mateusz.mma oraz Martyna Sokołowska (m_vrtii).

  Po zmianach personalnych Łukasz Kocyła występuje w towarzystwie trzech pięknych tancerek. Z dniem 20 kwietnia zespół zmienił nazwę na New Fire.

  Reklama

  Fires - Lollipop

  Kliknij na obrazek aby obejrzeć teledysk
  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  BOSKY - Ta Jedyna

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Gwiazda Disco Polo Wystąpi w Domaniewicach! Szykujcie się na niezapomniany festyn rodzinny
  2. Legendarna noc z zespołem Venus: Mega koncert disco polo w Lelisie!
  3. Legendarny przebój disco polo Toples pt. "Ciało do ciała" powrócił w nowej odsłonie!
  4. Koncert Czadomana w Londynie – Polacy bawili się przy hitach disco polo!
  5. Skazany na sukces?! Matt Palmer podbija rynek własną wersją hitu Sumptuastic "Będę Twym Aniołem" Fani "lepsza niż oryginał"
  6. MiłyPan rozpalił scenę Łódzkich Juwenaliów 2024, a tysiące studentów szalało w rytm jego hitu "Jeszcze raz". Co się tam działo?
  7. Nowości Disco Polo: TOP 10 Hitów na 20 Maja 2024! Na czele Freaky Boys, Blondi, Denis oraz Masters
  8. Ogień w sieci! Skolim i Hellfield wywołali tą produkcją prawdziwą burze?! „Tylko z nią” podbija internet!

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie