Reklama
Polecamy
Instagram - Disco-Polo.info
Zakup - reklama
Reklama
2018-07-25T10:11:00+02:00 Exaited: Cudownych rodziców mam! https://disco-polo.info/uploads/news/2018/07/exaited-cudownych-rodzicow-mam-1532377353.jpg
Reklama

Exaited: Cudownych rodziców mam!

Redakcja , 25 Lipiec 2018  10:11
Exaited: Cudownych rodziców mam!
Źródło zdjęć: materiały prasowe
Reklama

Najbardziej przejmujący weselny utwór w Mrągowie wykona Agnieszka Drewnicka. Ale nie zabraknie też hitów Exaited.

Reklama

Festiwal Weselnych Przebojów w Mrągowie zbliża się wielkimi krokami. Artyści pilnie ćwiczą utwory, które wykonają na scenie. Agnieszce Drewnickiej przychodzi to jednak z trudem. Swoje hity, jak „Nie unikaj”, ma opanowane do perfekcji. Ale przed nią nie lada wyzwanie – wykonanie „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińkiej. – Pomimo tego, że już powinnam zająć się przygotowaniem do występu, cały czas przekładam nagrania. Jest to tak wyjątkowy utwór, że pomimo podejmowanych przeze mnie kilku prób jego zaśpiewania, po pierwszych słowach wzruszam się i nie daję rady wyśpiewać go do końca – wyznaje w rozmowie z nami artystka. – Nie tylko tekst, ale przede wszystkim melodia poruszają najdelikatniejszą strunę serca. Wsłuchuję się więc w tę przepełnioną wdziękiem melodię i zadaję sobie jedno pytanie: „Jak ja to zaśpiewam?” – dodaje.

Zapach placka z jabłkami

Tym bardziej że za słowami kryje się piękna historia. Był koniec lat 80., gdy Urszula postanowiła zakończyć swoją karierę. Zamierzała pożegnać się z fanami albumem z nowymi utworami, ale na przeszkodzie stanął jej brak piosenki. Niespodziewanie przyszedł do niej w odwiedziny Andrzej Ellmann z zalążkiem utworu. Wraz z mężem artystki Jerzym Konradem błyskawicznie skomponowali muzykę, do której tekst napisał potem Wojciech Młynarski. Wokalistka od razu zadedykowała go swoim rodzicom. Nie kryła, że nagrywając go, wracała wspomnieniami do dzieciństwa, które spędziła w Poznaniu. – Myślałam o rodzinnych wycieczkach do Dębiec i nad stawek w upalne dni, o tym, jaki wspaniały zapach wydobywał się z kuchni, gdy mama piekła placek z jabłkami – wspominała. To rodzice sprawili, że odniosła sukces jako wokalistka, ale i otrzymała solidne wykształcenie – skończyła architekturę wnętrz. Mama – zdolna pianistka, ojciec – inżynier budownictwa lądowego... Niestety, rok po tym, jak Urszula nagrała dla nich utwór, jej ojciec zmarł. – Warto było śpiewać, żeby kiedyś zaśpiewać o cudownych rodzicach własnym rodzicom – przyznała gwiazda.

Źródło - Nasze Melodie - Na żywo

Nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google!
Reklama
Zobacz również:
  1. Sensacyjne doniesienia! Gwiazdor disco polo spokrewniony z zawodnikiem MMA walczącym w UFC.
  2. Emilka z Daj To Głośniej z cudownymi zdjęciami. Gwiazda disco polo czaruje, a internauci pieją z zachwytu!
  3. Gwiazdor disco polo stworzył wyjątkowe gadżety dla fanów, które rozchodzą się jak świeże bułeczki!
  4. Marcin Miller (Boys) u boku najważniejszej kobiety w swoim życiu! Taka miłość zdarza się tylko raz!

Zobacz również

Polecane teledyski
Najnowsze wiadomości
Twórz portal razem z nami
Zobacz więcej