2016-02-07T16:05:00+01:00 Czy Bracia Figo Fagot wzorują się na Zenku Martyniuku? https://disco-polo.info/uploads/news/2016/02/BFF.jpg

Czy Bracia Figo Fagot wzorują się na Zenku Martyniuku?

Redakcja , 07 Luty 2016  16:05

>Kliknij tu i nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google!<
Reklama
Czy Bracia Figo Fagot wzorują się na Zenku Martyniuku?
Źródło zdjęć:
Reklama

Bracia Figo Fagot to zespół, który pomimo iż produkuje muzykę nazywaną z przymrużeniem oka „pastiżem disco polo”, zdobył w Polsce ogromną rzeszę fanów swoim prostym i jednocześnie życiowym przekazem. Śledząc postępy ich twórczości może...

Reklama

Bracia Figo Fagot to zespół, który pomimo iż produkuje muzykę nazywaną z przymrużeniem oka „pastiżem disco polo”, zdobył w Polsce ogromną rzeszę fanów swoim prostym i jednocześnie życiowym przekazem. Śledząc postępy ich twórczości możemy zauważyć „inspirację” utworami disco polo z lat 90′. Wokale Bartosza Walaszka i Piotra Połacia są tak charakterystyczne i plastyczne, że są w stanie na swój własny komiczny sposób podrobić każdego innego artystę.

 

W sobotę 6 lutego miała miejsce premiera ich nowego kawałka „Najebany to do domu”. Formuła tego utworu polega na pseudo-rapowanych zwrotkach w wykonaniu Walaszka i melodyjnym refrenie śpiewanym przez Połacia. Każdy, kto już słyszał nowe dzieło BFF z pewnością nie mógł oprzeć się wrażeniu, iż refren zarówno pod względem treści jak i sposobu wykonania nawiązuje do największych przebojów króla disco polo – Zenka Martyniuka. To nie pierwszy utwór, w którym Bracia czerpią natchnienie z żywej legendy polskiej muzyki tanecznej, jednak tym razem zostało to zaakcentowane w niemalże dosłowny sposób.

 

Sami zresztą posłuchajcie i oceńcie, na ile Piotr Połać zainspirował się Zenkiem Martyniukiem:

 

>Kliknij tu i nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google!<
Reklama
Zobacz również:
  1. Gorące foto Magdaleny Narożnej - Piękni i Młodzi podbija sieć! Płaski brzuch artystki disco polo dosłownie zwala z nóg!
  2. To koniec marzeń o kryształowej kuli gwiazdy disco polo! Radek Liszewski – Weekend odpadł z popularnego tanecznego programu Polsatu! Fani w szoku!
  3. Nieziemsko piękna królowa disco polo kusi zgrabnymi nogami na koncercie! Fani disco polo zachwyceni wyglądem gwiazdy!
  4. 'O jak mi się chce... iść na wesele' - gorąca premierą w świecie disco polo! Uzdolniona wokalistka przebije konkurencję?
  5. Wielki przebój disco polo powraca w nowej wersji! Kiedyś nuciła go cała Polska!
  6. To największe przeboje Marcina Millera – Boys z początków jego twórczości! Łezka kręci się w oku

Koniecznie przeczytaj

Najnowsze wiadomości
Twórz portal razem z nami