Telewizja

Co stało się z muzyką disco polo w Power TV? To początek kryzysu?

Co stało się z muzyką disco polo w Power TV? To początek kryzysu?
Zgłoś błąd

Power TV od czerwca emituje w weekendy seriale komediowe "Pod jednym dachem" i "U mnie działa", a muzyka disco polo schodzi na poranne pasmo.

Reklama

Power TV, kanał z grupy MWE Networks, zmienia weekendową ramówkę i od czerwca wpuszcza do niej seriale komediowe. To kolejny krok stacji, która formalnie ma koncesję muzyczną, ale realnie coraz mocniej opiera się na rozrywce spoza tego profilu. Widzowie zobaczą dwie produkcje zagraniczne - hiszpańską "Pod jednym dachem" i brytyjską "U mnie działa" - emitowane w paśmie od około 10 do 14.

Jak zmieni się weekendowa ramówka Power TV

Najwięcej zmienia się w soboty i niedziele. Muzyka schodzi na wczesny poranek, do pasma od 6 do mniej więcej 10. Dotąd teledyski startowały później - o 9 w soboty i o 11 w niedziele, a leciały do 15. Teraz w to miejsce wchodzą seriale i kabarety, które zajmą większość weekendowego dnia. Muzyka nie znika z anteny całkowicie: w dni powszednie zostaje jej więcej, w paśmie od 8 do 15.

Reklama

Rozrywka w Power TV pojawiła się zresztą wcześniej. Już ponad rok temu zamiast części bloków muzycznych stacja zaczęła pokazywać kabarety, a w trakcie ich emisji posługuje się logo Power TV Comedy. W porannym paśmie nadawany jest też program "Zakręcone stworzonka z internetu". Nadawca zapowiada, że będzie się starał o zmianę koncesji, żeby dostosować ją do tego, co faktycznie pokazuje na antenie.

"Rynek kanałów disco polo skurczył się"

Powód jest jeden: oglądalność. Szef MWE Networks Karol Warda w rozmowie z serwisem Press.pl tłumaczy zmiany wprost.

Reklama

Walczymy o oglądalność. Rynek kanałów disco polo skurczył się zbyt drastycznie. Ratuje nas content rozrywkowy i to jest tymczasowe rozwiązanie

Liczby tłumaczą tę decyzję. W kwietniu Power TV miał średnio 0,02 proc. udziału w grupie 4+, czyli o jedną setną mniej niż rok wcześniej (dane Nielsen Media, bez widowni poza domem). Słabnie też największy gracz w kategorii - naziemny Polo TV z Grupy Polsat Plus zjechał z 0,33 do 0,19 proc. Cały segment telewizji disco polo traci widzów, a nadawcy ratują się treścią, która z muzyką taneczną ma niewiele wspólnego.

Power TV to jedna z kilkunastu stacji MWE Networks, grupy obecnej u operatorów kablowo-satelitarnych i na naziemnych multipleksach. W portfolio nadawcy są kanały muzyczne adresowane do różnych pokoleń oraz stacje czysto rozrywkowe.

Reklama

Zajrzyj do czerwcowej ramówki Power TV, żeby sprawdzić, w jakich godzinach zostaje muzyka, a kiedy wchodzą seriale.

Oceń artykuł Bądź pierwszy!
Zobacz ranking artykułów
Data publikacji:
Autor:
Dziennikarz muzyczny i redaktor naczelny Disco-Polo.info. W branży disco polo od 2012 roku.
Google News Facebook Instagram YouTube TikTok