Ania Amy pokazała swój przebój „Bez słowa” w wersji trance i techno i od razu zapytała obserwatorów o zdanie. Wokalistka opublikowała krótkie nagranie z klubową odsłoną utworu, w której dance'owy oryginał zyskał zdecydowanie szybsze, elektroniczne tempo. Propozycja robi tym większe wrażenie, że „Bez słowa” to autorska piosenka artystki, z którą Ania Amy weszła do dziewiątej edycji „Disco Star” w Polsacie i przeszła całą drogę do finału. Teraz ten sam numer brzmi tak, jakby powstał z myślą o klubowych parkietach, a nie o telewizyjnej scenie.
Klubowa wersja „Bez słowa” Ani Amy
Trance'owe brzmienie nie jest przypadkowym eksperymentem nagranym na próbę. Wokalistka zapowiadała przygotowanie wersji trance/techno jeszcze przed publikacją nagrania, więc klubowa odsłona utworu była planowana. Elektroniczna warstwa całkowicie zmienia charakter piosenki, która w oryginale opierała się na spokojniejszym, tanecznym rytmie. Wokal Ani Amy pozostał rozpoznawalny, ale trafił w zupełnie inne otoczenie dźwiękowe.
Ania Amy zapytała słuchaczy o nowy kierunek
Artystka nie oceniła nowej wersji sama, tylko zwróciła się bezpośrednio do osób, które śledzą jej muzyczne poczynania:
Jak myślicie, dobry kierunek?
To pytanie o coś więcej niż jedno nagranie. Ania Amy zbudowała rozpoznawalność na dance'owym repertuarze i autorskich tekstach, a klubowa elektronika oznacza dla niej inną publiczność i inne miejsca do grania.
„Bez słowa” Ani Amy z premierą w grudniu 2025 roku
Utwór „Bez słowa” miał premierę 26 grudnia 2025 roku, a za produkcję odpowiada Ba'langa. Piosenka opowiada o relacji, która rozpada się przez milczenie, o tańcu w miejsce rozmowy i o uczuciach gasnących bez jednej głośnej kłótni. Kilka dni po premierze wokalistka wykonała ten numer w premierowym odcinku dziewiątej edycji „Disco Star”, decydując się na autorską kompozycję zamiast coveru znanego hitu. Występ zapewnił jej awans do kolejnego etapu, a Magdalena Narożna skomentowała go krótko:
Mega, mega, mega, jest power!
Nagranie „Bez słowa” dostępne jest w serwisach streamingowych oraz na disco-polo.info.
Ania Amy to sceniczny pseudonim Anny Woźnicy, wokalistki, tancerki i instruktorki, która poza muzyką pracuje z dziećmi i młodzieżą. Do finału „Disco Star” dotarła z autorskim utworem „Tylko ja”, a na scenie finałowego odcinka zaśpiewała w duecie z MIG-iem.
Więcej premier i nowości ze sceny disco polo znajdziesz w serwisie disco-polo.info.


