2024-05-31T08:41:00+02:00 61. Festiwal w Opolu: Wielkie gwiazdy, niesamowite występy. Wystąpią gwiazdy disco polo?! "61. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu bez disco polo! Czy to koniec ery tego gatunku na opolskiej scenie? Zobacz, co jeszcze nas czeka." https://disco-polo.info/uploads/news/61-festiwal-w-opolu-wielkie-gwiazdy-niesamowite-wystepy-ale-gdzie-disco-polopng.png Disco-Polo.info

61. Festiwal w Opolu: Wielkie gwiazdy, niesamowite występy. Wystąpią gwiazdy disco polo?!


"61. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu bez disco polo! Czy to koniec ery tego gatunku na opolskiej scenie? Zobacz, co jeszcze nas czeka."

Autor: Goliat, 31 Maj 2024  08:41
Źródło zdjęć: materiał prasowy
61. Festiwal w Opolu: Wielkie gwiazdy, niesamowite występy. Wystąpią gwiazdy disco polo?!
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Obowiązkowy utwór na wesele?! Bayera i Justyna Lubas w niesamowitym duecie 'Przysięga' - to najlepszy hit disco polo tego roku?
 2. WIELKI hit lat '90?! Grupa Massive na ustach całej Polski! Odświeżyli wielki przebój sprzed lat!
 3. Talip i Pan Mareczek podbijają scenę disco polo! Bombelek HITEM w sieci!
Reklama

  W najbliższy piątek rozpoczyna się 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. To jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych w Polsce, które przyciąga tysiące fanów oraz największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Tegoroczna edycja, która odbędzie się od 31 maja do 2 czerwca, zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Telewizja Polska przygotowała bogaty program. Wystąpią artyści disco polo?

  Wielkie Otwarcie: Premiery i Debiuty – Niemen Symfonicznie

  Festiwal otworzą dwa konkursy – „Premiery” oraz „Debiuty – Niemen symfonicznie”. Pierwszy z nich, który odbędzie się 31 maja o godzinie 20:00, zgromadzi na scenie takie gwiazdy jak Alicja z utworem „Spokojnie Panowie”, Lanberry („Co ja robię tu”), Józefina & Skubas („Gdy jest brzydko”) oraz wielu innych utalentowanych artystów. Koncert poprowadzą Kayah i Andrzej Piaseczny, a uświetnią go występy Gaby Kulki i Skaldów.

  Tuż po „Premierach”, o 22:00, rozpocznie się recital Michała Bajora „Twoje serce do życia wystarczy”, który obchodzi 50-lecie swojego opolskiego debiutu. Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia będą Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz oraz Kayah. Orkiestrę poprowadzi Zygmunt Kukla, co z pewnością zapewni wyjątkowe doznania muzyczne.

  Festiwalowy piątek zakończy koncert „Debiuty – Niemen symfonicznie”, który rozpocznie się o 22:50. Dziesięciu młodych artystów zaprezentuje największe przeboje Czesława Niemena. Wśród wykonawców znajdą się m.in. Klaudia Marzec, Zalia, Lou Lou Safran, Norbert Wronka, Iga Kozacka oraz Wojtek Stefanowski. Laudację wprowadzającą wygłosi Sława Przybylska, a recitalem wieczór uświetni Natalia Niemen.

  Sobota Pełna Gwiazd: SuperJedynki i Kabareton

  Sobotnie wydarzenia rozpoczną się koncertem „SuperJedynki”, który odbędzie się 1 czerwca o godzinie 20:00. Na scenie pojawią się ikony polskiego rocka, takie jak Bajm, Big Cyc, Lady Pank, Wilki, Proletaryat oraz Kasia Kowalska. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na żywo legendy polskiej muzyki rockowej.

  O 22:00 scenę przejmą kabareciarze, którzy rozbawią publiczność w trakcie „Kabaretonu”. Wystąpią m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących oraz Kabaret Nowaki. Gwiazdy kabaretu zapewnią widzom niezapomniane chwile pełne śmiechu.

  Zobacz również: Wielka Gala Disco Polo w Kołobrzegu: Zenek Martyniuk, Boys i Milano na jednej scenie!

  Finałowy Dzień: Zakochani są wśród nas

  Ostatni dzień festiwalu, 2 czerwca, będzie dedykowany twórczości Janusza Kondratowicza. Koncert „Zakochani są wśród nas” rozpocznie się o godzinie 20:00 i zgromadzi artystów reprezentujących różne style muzyczne. Wystąpią m.in. Kayah, Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, Staszek Sojka, Roxie Węgiel oraz Piotr Cugowski. Orkiestrę poprowadzi Adam Sztaba, który odpowiada również za wszystkie aranżacje tego wieczoru.

  Podczas festiwalu odbędą się także liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak odsłonięcie muralu Michała Bajora czy spotkania w „Kawiarence z gwiazdami”. To wyjątkowa okazja, by zbliżyć się do ulubionych artystów i poczuć atmosferę opolskiego festiwalu.

  Disco polo w Opolu?!

  Tegoroczny 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu nie zaskakuje brakiem muzyki disco polo w programie. Wielu fanów tego gatunku wyraża swoje rozczarowanie, że na scenie nie pojawią się ich ulubieni artyści. Disco polo, które przez lata zdobyło ogromną popularność i stało się integralną częścią polskiej kultury muzycznej, niestety nie znalazło miejsca w tegorocznej edycji festiwalu. Dla licznych miłośników tego nurtu jest to wielka szkoda, ponieważ festiwal w Opolu zawsze był miejscem, gdzie różnorodność muzyczna spotykała się na jednej scenie.

  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  KAROLINA DZIUBIŃSKA - Juan De Marco

  Cristo Dance - Miłość

  Wojciech Kaczmarek

  LAURA - Nasz czas

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Obowiązkowy utwór na wesele?! Bayera i Justyna Lubas w niesamowitym duecie 'Przysięga' - to najlepszy hit disco polo tego roku?
  2. Letnie Wibracje: SKOON i Matt Palmer podbijają internet hitem pt. "MIRINDA"!
  3. Przedpremiera: Mirella - "Dzwonisz do mnie"
  4. Letnia premiera: Remizion - Płoną Serca podbija scenę disco polo!
  5. Gorąca Nowość na Lato: Bosky - "Mamacita"
  6. Premiera: Diadem powraca z nowym hitem - "Wodospad"!
  7. Polski Król Disco Polo pojedzie na Eurowizję? Zenek Martyniuk zaskakuje nagraniem!
  8. Nowa wersja hitu "Maleńka" Justyny Lubas zaskakuje mocnym brzmieniem! Ta nowość podbije serca Polaków?!

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie