2023-12-06T18:03:00+01:00 Świąteczna premiera: Posłuchajcie Kaszubska Influencerka & Motylki - GÒDOWI CZAS Zespół Motylki i Kaszubska influencerka Karolina Stankowska łączą siły w teledysku 'Gòdowi Czas', odświeżając kaszubską muzykę folklorystyczną https://disco-polo.info/uploads/news/swiateczna-premiera-posluchajcie-kaszubska-influencerka-motylki---godowi-czasjpg.jpg

Świąteczna premiera: Posłuchajcie Kaszubska Influencerka & Motylki - GÒDOWI CZAS

Autor: Adam Begier , 06 Grudzień 2023  18:03
Świąteczna premiera: Posłuchajcie Kaszubska Influencerka & Motylki - GÒDOWI CZAS
Źródło zdjęć: materiał prasowy

Zespół Motylki i Kaszubska influencerka Karolina Stankowska łączą siły w teledysku 'Gòdowi Czas', odświeżając kaszubską muzykę folklorystycznąReklama

W świecie muzyki folklorystycznej dochodzi do niezwykłych połączeń, które ożywiają tradycyjne melodie nowymi interpretacjami. Jednym z takich projektów jest współpraca zespołu Motylki z Kaszubską influencerką, Karoliną Stankowską. W ich najnowszym utworze "Gòdowi Czas" uchwycono esencję kaszubskiej kultury, prezentując ją w nowoczesnym świetle.

Projekt "Gòdowi Czas" zyskał życie dzięki pasji i zaangażowaniu członków zespołu Motylki oraz osób wspierających ich artystyczną podróż. Akordeonista Piotr Złoch, znany ze swojej pracy z Tuchlińskimi Skrzatami, zainspirowany sukcesem wcześniejszych projektów, postanowił współpracować z Motylkami, grupą młodych, utalentowanych dziewcząt. Ich talent i determinacja, pomimo braku promocji, były kluczowe dla rozwoju projektu.

Przygotowania do utworu rozpoczęły się w październiku, kiedy to Tomasz Fopke napisał słowa w języku kaszubskim, a Piotr Łopacki skomponował muzykę. Dziewczęta z zespołu, pod kierunkiem nauczycieli języka kaszubskiego Doroty Kerlin i Grażyny Kordy, wraz z choreografem Edytą Gawin, spędziły wiele godzin na naukę i doskonalenie swoich umiejętności.

Teledysk do utworu "Gòdowi Czas" został nagrany w malowniczych lokalizacjach: w STUDIO WSPOMNIEŃ w Kartuzach oraz w parku Leśnego Dworu w Sulęczynie. Praca nad nagraniami i sfilmowaniem scen trwała trzy dni, co pokazuje ogromne zaangażowanie i pracę zespołu.

Projekt zyskał wsparcie finansowe od Katarzyny Szalewskiej, córki zmarłego działacza kaszubskiego Grzegorza Szalewskiego, co świadczy o znaczeniu inicjatywy dla promowania kultury kaszubskiej.

Wypowiedź Piotra Złocha podkreśla entuzjazm i radość, z jaką zespół Motylki podjął się tego wyzwania. Dziewczęta, mimo obowiązków szkolnych, poświęciły czas i wysiłek, aby stworzyć coś wyjątkowego. Ich współpraca z Karoliną, znaną kaszubską influencerką, dodała projektowi dodatkowego blasku i nowoczesności.

Projekt "Gòdowi Czas" to znakomity przykład na to, jak tradycyjna muzyka może zostać odświeżona i zaprezentowana szerszej publiczności w atrakcyjnej formie. Zespół Motylki, z ich niepowtarzalną energią i zaangażowaniem, w połączeniu z nowoczesnym wpływem influencerki Karoliny, tworzy wyjątkowy most między przeszłością a teraźniejszością. To inspirująca lekcja dla innych artystów, pokazująca, jak ważne jest przekazywanie i odnawianie kulturowego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń.

Znajdź więcej informacji:

Znajdź nas w social mediach
Google News Facebook Instagram YouTube TikTokPrzeczytaj również:
  1. Lawina komentarzy! Uwielbiana formacja disco polo Massive zgarnęła właśnie fortunę. Wygryzą TOPowe gwiazdy?!
  2. Zaskakująca rodzinna tajemnica Sławomira ujawniona w nowym teledysku na Dominikanie
  3. Zobacz, jak Skolim rozkręca weselną imprezę – Występ, który wszyscy będą pamiętać
  4. Formacja Must w niesamowitej premierze! Singiel „Odnalazłem pokochałem” nowym hitem disco polo?!
  5. Zespół After Party z hitem 'Jesteśmy sobie pisani' podbija rynek disco polo i dobrze zarabia!
  6. Gwiazdor disco polo pokazał tatę! Był obecny na jego ostatnim koncercie!
  7. Kiedy jest disco polo w Ostródzie?
  8. "Ś.P. Disco polo .." - nowy teledysk gwiazdy disco polo szokuje!

Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie