Reklama

Disco-Polo.info

Reklama

Sągorsi & Fisher - Sobota

Lajk - Oczy

Playboys - MEGA MUSIC WILGA


Relacja z II Gali Piosenki Disco Polo w Dobrzycy


Reklama


Reklama

Ogólna

Kalendarz discopolowych imprez w okresie letnim obfituje w masę festiwali, gal oraz przeglądów organizowanych w ramach dni miast. Jedną z ostatnich tego typu imprez była II Dobrzycka Gala Piosenki Disco Polo, nad którą patronat objął również porta...

Reklama

Kalendarz discopolowych imprez w okresie letnim obfituje w masę festiwali, gal oraz przeglądów organizowanych w ramach dni miast. Jedną z ostatnich tego typu imprez była II Dobrzycka Gala Piosenki Disco Polo, nad którą patronat objął również portal disco-polo.info. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją przedstawiającą to, co działo się 13 czerwca w Dobrzycy.

 

Zgodnie z planem tuż po godzinie 19 na scenie pojawili się prowadzący galę – Paweł Zawieja z zespołu Two Boys oraz Tobiasz Carewicz – niepełnosprawny chłopak, który całości wydarzenia dodał niesamowitej energii. Przed samą galą na scenie zaprezentowała się Angelika – podopieczna okolicznego ośrodka kultury. Zaraz po niej na scenie pojawił się laureat ubiegłorocznej edycji imprezy – zespół Selekt. Grzegorz Gluba, czyli wokalista i frontman zespołu postawił w znacznej mierze na nowości. Z bardziej znanych utworów uczestnicy imprezy usłyszeć mogli między innymi piosenki: „Dlaczego”, „Jak cofnąć czas” czy „Pragnę miłości”.

 

Następnie na scenie pojawił się zespół Mix Dance. Lider grupy – Piotr jest synem Zbigniewa Nowaka z legendarnego duetu Happy End. Nie mogło więc zabraknąć mega przeboju „Jak się masz kochanie”. Oprócz tej piosenki zespół zaprezentował kilka autorskich utworów.

 

Kolejną gwiazdą gali był duet Justyna i Piotr. Publiczność rewelacyjnie odebrała większość zaprezentowanych przez nich propozycji. A pośród nich nie mogło zabraknąć starych i sprawdzonych przebojów jak „Ciao Siciliano”, „Mamma Mamma Maria” czy „Ty i ja”. Duet ponadto zaprezentował kilka nowości oraz jedną premierową piosenkę.

 

Po krótkiej przerwie spowodowanej złymi warunkami atmosferycznymi na scenie pojawił się kolejny wykonawca. Był to wokalista grupy Sunrise – Mariusz Saganiak. Wśród propozycji tego wykonawcy znalazły się między innymi utwory „Bo tak jest”, „Miłość z Facebooka” czy „Ona i ja”. Dość ciekawym zagraniem ze strony zespołu było zaprezentowanie piosenki „Miłość z Facebooka” na bis w remixie.

 

Wszystkie deszczowe chmury przegoniła długo wyczekiwana przez wszystkich formacja Power Play. Niesamowite i energetyczne show, które zostało zaprezentowane przez Sylwka, Czarusia i Keczupa pobudziło nawet ochronę przy barierkach. Tłum fanów śpiewał wraz z zespołem wszystkie zaprezentowane tego wieczoru hity, a w śród nich między innymi: „Zawsze coś, oj tam oj tam”, „Skok w bok”, „Najpiękne”, „Kochaj mnie” czy najnowsza propozycja „Co ma być to będzie”. Dodatkowo Power Play zorganizował mini konkurs wokalny dla publiczności oraz eksperymentował zamieniając role wokalisty z muzykami.

 

Po grupie z Zamościa na dobrzyckiej scenie zaprezentował się zespół Two Boys. Bardzo ciepło przyjęty przez publiczność występ zaakcentowany został wspólnym wykonaniem piosenek „Do Ciebie po fali”, „Makareny nowy ruch” czy „Choćby na koniec świata”. Dodatkową atrakcją był mini pokaz pirotechniczny oraz prezentacja teatru szczudlarzy. Warto nadmienić, iż wokalista zespołu – Paweł Zawieja nie tylko był artystą i konferansjerem ale także jednym z współorganizatorów imprezy w Dobrzycy.

 

Przedostatnim wykonawcą był wrażliwy i małomówny, ale za to piękny i boski Zbyszek Perkowski wraz ze swoją brygadą, czyli zespół Focus. Mimo bardzo późnej pory publiczność nie miała dość i nuciła przeboje grupy, a wśród nich między innymi „Mój tato ma pieniądze”, „Elo”, „Twoje ciało” czy najnowszy hit „Dzika Weronika”. Zbyszek przyznał, że w dorobku muzycznym zespołu Focus jest tak wiele przebojowych piosenek, iż nie da rady ich zaprezentować wszystkich na jednym koncercie. Namiastką zapoznania z pozostałą twórczością grupy był energetyczny mix przebojów przygotowany specjalnie na koncert w Dobrzycy.

 

Na zakończenie imprezy jako gwiazda wieczoru zaprezentowała się formacja After Party. Pomimo, że był to czwarty koncert zespołu w tym dniu to Patryk, Bartek, Marcin i Maciek dali z siebie jak zwykle sto procent. Publiczność ostatkami sił, ale za to już bez żadnych zahamowań szalała w rytm przebojów „Bujaj się”, „Nie daj życiu się”, „Kocham Cię (Kiedy biegasz nago)” czy też najnowszych propozycji „Ślimak pokaż rogi” oraz „Nie będę pracował, będę imprezował”. Po energetycznym show nastąpiło zakończenie imprezy, a zespół zszedł do fanów by rozdać ostatnie płyty i podpisać autografy.

 

Całość imprezy oceniamy na wielki plus. Organizacja oraz pomysł zasługuje na pochwałę. Dodatkowym atutem wydarzenia była integracja ze środowiskiem osób niepełnosprawnych nie tylko ze względu na współprowadzącego Tobiasza… Liczymy, że takich inicjatyw będzie coraz więcej, a artyści disco polo chętnie będą brać w nich udział.

 

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z przebiegu imprezy. Więcej fotografii zobaczyć możecie – tutaj.

Komentarze

Aktualnie ten wpis posiada 0 komentarzy.

Zostaw komentarz

Polecane nowości

Reklama