Reklama

Disco-Polo.info

Reklama

Sągorsi & Fisher - Sobota

Lajk - Oczy

Playboys - MEGA MUSIC WILGA


Disco polo z gitarą – Kowerowisko


Reklama


Reklama

Ogólna

Swą przygodę z branżą disco polo rozpoczęli niespełna rok temu. Nie oczekiwali wówczas żadnego sukcesu. Jeden z członków tego projektu nie był nawet przekonany do nurtu, który mieli wziąć na swój warsztat. Dziś ich nagrania mają już ponad pół mili...

Reklama

Swą przygodę z branżą disco polo rozpoczęli niespełna rok temu. Nie oczekiwali wówczas żadnego sukcesu. Jeden z członków tego projektu nie był nawet przekonany do nurtu, który mieli wziąć na swój warsztat. Dziś ich nagrania mają już ponad pół miliona wyświetleń w serwisie YouTube i ogromną liczbę pozytywnych komentarzy. Mamy możliwość zobaczyć ich w telewizji muzycznej. Pracują nad nowym materiałem, którego zwieńczeniem będzie wydany album. Wiecie już o kim mowa? Mowa oczywiście o projekcie Kowerowisko, w skład którego wchodzą: Marcin Łobodowski oraz Krystian Czaja, który w grudniu obchodzi swoje pierwsze urodziny.

 

Od utworu zespołu Akcent wszystko się zaczęło. „Przez Twe oczy zielone” to pierwszy cover wrzucony przez projekt Kowerowisko do sieci. Panowie nie spodziewali się tak ogromnego zainteresowania ze strony internautów. Bowiem ich głównym założeniem było przedstawić skoczny, taneczny utwór od zupełnie innej strony. Materiał wideo okazał się na tyle interesujący i profesjonalny, że sama grupa Akcent zainteresowała się tym nietuzinkowym wykonaniem. Dobre przyjęcie pierwszego utworu dodało chłopakom otuchy. Byli przekonani, że warto kontynuować projekt i dalej nagrywać.

 

Następne miesiące dla Kowerowiska stawały się bardzo pracowite. Nowe nagrania musiały nie tylko pięknie brzmieć, ale i zaskakiwać odbiorców. Idąc za ciosem w nagraniach pojawili się goście specjalni: Natalia Ołdak z drugiej edycji programu Disco Star, mistrz akordeonu Łukasz Wojtkiewicz, a także Antek i Szwagier z popularnego kanału YouTube ŚmiechawaTV. Nowsze covery uzyskiwały bardzo pochlebne opinie zarówno od odbiorców jak i od twórców oryginalnych utworów. Wśród nich znalazły się takie zespoły jak Piękni i Młodzi, MIG czy Weekend. W niedalekim odstępie czasu, panowie udzielili pierwszego wywiadu w internetowym programie „Bez Kompleksów” tworzonym przez portal disco-polo.info. Opowiedzieli w nim, że za pomocą swoich aranżacji chcą „odczarować” disco polo i pokazać, że ten gatunek muzyczny również jest wartościowy.

 

Ich priorytetem stało się nagranie płyty, a to wszystko za sprawą fanów Kowerowiska, którzy wręcz domagają się zgromadzonego materiału na płycie. Wydawnictwo ma mieć charakter promocyjny, nie będzie przeznaczone na sprzedaż – trafi do fanów i entuzjastów projektu, którzy stale dopytują o to, kiedy płyta powstanie.

 

Wydanie płyty to spore przedsięwzięcie, także finansowe. Niestety nasz projekt na chwilę obecną nie zarabia i musimy się zastanowić skąd wziąć fundusze na realizację tego marzenia. Myślę, że uda się nam znaleźć jakiś sposób, tym bardziej, że otrzymujemy wiele wiadomości z pytaniami o płytę. Oczywiście dalej będziemy wypuszczać nowe nagrania – opowiada nam Marcin.

 

Przykładów zagranicznych kanałów, w których to przeróżne osoby udostępniają swoje covery znanych utworów, jest mnóstwo.  Wiele z nich stają się bardziej popularne od pierwotnej wersji. W Polsce takich przedsięwzięć jest nadal niewiele. Nie wspominając już o tym, że Panowie nadają „nowsze” brzmienie muzyce disco polo, a takich coverów tym bardziej jest znikoma ilość. Właśnie ta wyjątkowość jest siłą Kowerowiska. Nie sposób nie wspomnieć o ciągle poszerzającym się gronie słuchaczy, którzy niecierpliwie oczekują nowych nagrań ze strony Kowerowiska. To daje im ogromną determinacje by ukazywać w dalszym ciągu niepodważalny talent.

 

Poniżej prezentujemy podsumowanie roku od chłopaków z Kowerowiska, zachęcamy także do odwiedzenia ich kanału YouTube i w razie zaległości, nadrobienia ich.

 

Komentarze

Aktualnie ten wpis posiada 0 komentarzy.

Zostaw komentarz

Polecane nowości

Reklama